Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Економија > До краја године тендер за приватизацију преосталих друштвених предузећа

До краја године тендер за приватизацију преосталих друштвених предузећа

Београд, 3. децембар 2008. године – Потпредседник Владе Србије и министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић изјавио је данас да ће до краја године бити објављени тендери за приватизацију свих преосталих друштвених предузећа у Србији.

Динкић је у изјави новинарима након састанка са представницима Савеза самосталних синдиката Србије истакао да ће се модели приватизације прилагођавати конкретном предузећу, при чему ће се водити рачуна о социјалном ефекту.

Ићи ћемо од модела аукције и тендера, до модела стратешког партнерства кроз заједничка улагања, а где постоји интерес локалних заједница или покрајина примениће се модел подржављења као у случају Новосадског сајма, где је покрајина тражила да остане у њеном власништву, навео је министар.

Он је указао на то да је представнике синдиката данас обавестио о томе да је Влада Србије недавно усвојила уредбу која омогућава повезивање радног стажа за све запослене у друштвеним предузећима, тако да они не треба да се плаше да неће имати повезани радни стаж.

Динкић је навео и да је са представницима синдиката данас разговарао о утицају глобалне финансијске кризе на привреду Србије и на положај запослених, и да је закључено да без комуникације са синдикатима неће моћи лако да се преброде ефекти те кризе.

Влада, послодавци и синдикати хитно морају да направе социјални договор како да се понашамо у наредном периоду, истакао је министар и додао да неопходне мере економске политике у 2009. години треба да буду саставни део социјалног договора.

Динкић је нагласио да ће Министарству финансија предложити да се подигне неопорезиви цензус на зараде на најмање 8.000 динара јер би то значило бољу конкурентност српске привреде и веће плате за оне који имају најнижа примања, а омогућило би додатни простор за привреду у условима кризе.

За време глобалне кризе не долази у обзир никакво повећање пореза, нагласио је министар и навео да Влада Србије у наредном периоду значајно мора да смањи и трошкове у јавним предузећима.


Основне информације
Пољопривреда
Индустрија, енергетика и рударство

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs