Београд, 20. новембар 2008. године – Министар просвете у Влади Републике Србије Жарко Обрадовић изјавио је данас да је Задужбина "Доситеј Обрадовић" у протекле четири године од оснивања показала да је њен рад изузетно значајан.
Обрадовић је на изборној скупштини Задужбине "Доситеј Обрадовић" ту оцену поткрепио чињеницом да се захваљујући тој задужбини Доситеј вратио међу Србе на почетку 21. века и да се показало да је актуелнији него икада.
Министар је навео да се поново чуло за нове разлоге да се Доситејева дела изнова читају и додао да се показало да је Доситеј имао већу улогу у утемељивању савременог образовања у Србији него што се мислило.
Он је навео да је Задужбина активно учествовала у обележавању 200 година оснивања Велике школе и изразио задовољство због тога што је Радио-телевизија Србије ушла међу осниваче јер ће то значити да ће јавни сервис посветити већу пажњу просвети и образовању.
Према његовим речима, Министарство просвете има добру сарадњу са Задужбином, а то је потврђено потписивањем протокола за 2009. годину, што ће имати шири и дуготрајнији значај.
Обрадовић је подсетио на то да је Доситеј као први министар образовања у устаничкој Србији извео право чудо када је убедио Карађорђеве устанике да издвоје средства за Велику школу, и нагласио да је свако улагање у образовање најбоље улагање у будућност, а Задужбина има своје место у тој борби.
На данашњој изборној скупштини Задужбине за председника скупштине изабран је директор ТВ Београд Никола Мирков, за председника Управног одбора реизабран је театролог Радомир Путник, а за управника Мирјана Драгаш.
Такође, изабрани су чланови Управног и Надзорног одбора, којем ће председавати члан градске владе Милета Радојевић, и чланови Програмског савета на челу са проф. др Душаном Иванићем.
Оснивачима задужбине, међу којима је иницијатор "Хемофарм" из Вршца, прикључили су се данас у својству оснивача Радио-телевизија Србије, Мегатренд универзитет и Културно просветна заједница Београда.