Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Економија > Мере за оздрављење домаће млекарске индустрије

Мере за оздрављење домаће млекарске индустрије

Зрењанин, 15. април 2016. године – Министар пољопривреде и заштите животне средине у Влади Републике Србије Снежана Богосављевић-Бошковић обишла је данас млекару „Млекопродукт“ у Зрењанину, и том приликом са руководством и запосленима разговарала о пословању и будућим плановима ове млекаре.

Фото: mpzzs.gov.rs

Богосављевић-Бошковић је након обиласка ове фабрике, која има широк асортиман производа и планира увођење нових, оценила да је у питању савремена млекара која може да преради значајне количине млека.

Она је истакла да је Министарство помогло млекари при извозу производа на руско тржиште, што је веома значајно, с обзиром на то да је за пољопривреднике најбитније да имају сигуран откуп.

Сточарство је од изузетног значаја за домаћу пољопривреду, при чему је веома важна производња млека. Због тога смо у протеклом периоду издвајали значајна средства за овај сектор, истакла је Богосављевић-Бошковић.

Она је подсетила на то да се премије за млеко исплаћују у износу од 7 динара по литру, а да су подстицајна средства по свакој млечној крави 25.000 динара.

Чинимо напоре да бисмо заштитили овај сектор и домаће произвођаче млека и тржиште, и то увођењем заштитних мера на увоз млека и млечних производа из ЕУ, као и интервентним откупом када је било вишкова, навела је Богосављевић-Бошковић.

Она је нагласила да је након деценијског смањивања броја грла, коначно у 2015. години забележен позитиван тренд, уз очекивање да ће се он наставити.

Фото: mpzzs.gov.rs

Богосављевић-Бошковић је данас присуствовала и свечаном отварању 32. републичког такмичења из области пољопривредне производње у Пољопривредној школи у Футогу.

Она је том приликом истакла да је данас, више него икада раније, потребно ширење знања у пољопривреди и школовање младих и квалитетних кадрова у тој области, што сврстава пољопривредне школе у образовне институције будућности.

Према њеним речима, сектор пољопривреде у свету бележи све интензивнију примену нових технологија и научних достигнућа, не само у циљу унапређења конкурентности, већ и очувања и одрживог коришћења расположивих ресурса.

Богосављевић-Бошковић је напоменула да нови трендови у економији, екологији и друштву и растућа стопа сиромаштва, као и раст потребе за већим количинама хране у свету, дају пољопривреди нову улогу, али и задатке.

Отварању такмичења присуствовали су и министар просвете, науке и технолошког развоја Срђан Вербић и градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.

Ученици су се такмичили у категорији пољопривредног техничара, техничара хортикултуре и руковаоца-механичара пољопривредних машина, наводи се у саопштењу Министарства пољопривреде и заштите животне средине.



Основне информације
Пољопривреда
Индустрија, енергетика и рударство

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs