Београд/Вашингтон, 14. октобар 2013. године – Министар финансија у Влади Републике Србије Лазар Крстић оценио је да Србији у овом тренутку није потребно ништа више од аранжмана из предострожности са ММФ-ом, али да је без обзира на то подршка међународних финансијских институција потребна као доказ кредибилитета политике Владе Србије.
Крстић, који борави у посети Вашингтону са гувернером Народне банке Србије Јоргованком Табаковић поводом годишњег заседања ММФ-а и Светске банке, рекао је у изјави за РТС да Србија хоће да уђе у разговоре с ММФ-ом јер би то пружило кредибилност политици Владе, али да је ниво девизних резерви такав да нам не треба више од аранжмана из предострожности у овом тренутку.
Он је истакао да је делегација Србије због заокрета у економској политици наишла на позитивне реакције високих званичника Међународног монетарног фонда (ММФ) и Светске банке, уз напомену да је наша делегација имала разговоре на веома високом нивоу и са Стејт департментом и Министарством финансија САД.
Према његовим речима, током ових сусрета је оцењено да су економске мере Владе Србије стимулативне за стране инвеститоре.
Табаковић је рекла да су се саговорници у Вашингтону позитивно изјаснили о средњорочности мера Владе Србије.
Влада Србије се носи са теретом наслеђених грешака, али и теретом неиспуњених обећања ММФ-у и међународним финансијским институцијама, навела је она.
Према њеним речима, током тродневних разговора у ММФ-у и Светској банци највише је било речи о могућем новом споразуму са Србијом и програму Светске банке од приближно 400 милиона долара.