Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Економија > Јапанске компаније заинтересоване да улажу у Србију

Јапанске компаније заинтересоване да улажу у Србију

Београд/Токио, 12. октобар 2012. године – Министар финансија и привреде у Влади Републике Србије Млађан Динкић и гувернер Народне банке Србије (НБС) Јоргованка Табаковић разговарали су данас са замеником директора ММФ-а Немат Шафик, којој је представљен Програм Владе Србије за фискалну консолидацију, као и програм средњорочних структурних реформи.

Динкић, који уз гувернера НБС учествује на Годишњем скупу Одбора гувернера Међународног монетарног фонда (ММФ) и Групације Светске банке у Токију, истакао је да је на састанку представљен и Програм фискалне консолидације који наредне године треба да обори буџетски дефицит на свега 3,5 одсто бруто домаћег производа.

Такође, у разговору је указано и на то да је Влада Србије у завршној фази израде трогодишњег плана фискалне консолидације и структурних реформи, додао је министар.

Он је навео да је Нацрт фискалне стратегије за 2013. годину са пројекцијама за 2014. и 2015. годину урађен и објављен на сајту ресорног министарства ради добијања коментара и сугестија.

Динкић је рекао да је циљ да се тај документ усвоји заједно са Законом о буџету за 2013. годину.

Министар је навео да је Влада Србије спремна да дочека мисију ММФ-а, с обзиром на то да је завршен и Предлог буџета за 2013. годину.

Делегација Србије је у Токију учествовала и на Инвестиционој конференцији којој је присуствовало 250 инвеститора из Јапана и читаве Азије, који су показали велико интересовање за нове емисије српских евро-обвезница.

Динкић је истакао да се велики број инвестиционих банака интересовао за то када ће Србија поново да емитује обвезнице, и изразио уверење да ће, с обзиром на потражњу која влада за њима, оне наредни пут моћи да се пласирају по још нижој цени и још повољнијим условима за Србију.

Министар је у Јапану имао и билатералне разговоре са директорима великих јапанских компанија као што су „Мицубиши“, „Мицуи“, „ЈТИ“, „Итоћу“ и друге, а које су заинтересоване за улагања у Србији у сектору енергетике и различитим областима привреде.

Динкић је у Токију разговарао и са директором Генералног директората Европске комисије за финансије и економију Петером Бексом.

Он се састао и са потпредседником Владе Казахстана Јерболом Орумбајевим са којим је постигнут договор о формирању заједничког међувладиног комитета за привредну сарадњу како би се значајније унапредиле економске везе са овом земљом која је у великом привредном успону, а са којом Србија већ има закључен уговор о слободној трговини.

Делегација Србије сутра ће разговарати и са директором ММФ-а за Европу Резом Могадам, потпредседником Светске банке Филипом Луеруом и потпредседником Међународне финансијске корпорације (ИФЦ) Димитрисом Цицирагосом.


Основне информације
Пољопривреда
Индустрија, енергетика и рударство

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs