Београд, 11. октобар 2008. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар економије и регионалног развоја Млађан Динкић изјавио је да је задовољан радом Владе Србије у првих 100 дана јер су постигнути конкретни резултати, пре свега на међународном плану.
Динкић је у интервјуу за данашње издање дневног листа “Данас” као најзначајније потезе Владе навео побољшање степена сарадње са Хашким трибуналом, потписивање уговора са италијанским "Фијатом", почетак преговора са "Ивеком" и ратификацију Споразума о стабилизацији и придруживању са ЕУ.
Он је навео да Србија због Холандије, која је имала своје унутрашње разлоге, није добила подршку и за примену ССП-а и истакао да је Влада Србије урадила свој део посла када је реч о стављању Србије на “белу шенген листу”.
Делимично сам задовољан, али бих желео и да Скупштина Србије превазиђе кризу и усвоји неопходне законе за “белу шенген листу” да бисмо до краја године добили сагласност ЕУ за примену ССП-а, указао је Динкић.
Он је изразио очекивање да ће заједно са буџетом за 2009. годину бити усвојен и пакет пореских закона и закона о царинској тарифи, што ће омогућити примену ССП-а.
Истовремено, Динкић је истакао да је од пресудне важности да Влада постигне консензус по питању буџета за наредну годину, којим би требало да се смање дефицит и јавна потрошња.
Он је навео и да је ликвидност српских банака већа него у било којој другој земљи, и додао да то што се догодило са банкама у САД, а потом и у Европи, у Србији није могуће јер Народна банка Србије има јаку контролну улогу.
Иако су неке банке, заплашене због дешавања у САД, разматрале могућност да пооштре услове за пласман средстава и да подигну камате на већ одобрене кредите, сигуран сам да ће од тога одустати под притиском конкуренције у том сектору, нагласио је Динкић и додао да банке у Србији могу у сваком тренутку да одговоре захтевима штедиша.
Говорећи о страним инвестицијама у Србији, Динкић је рекао да је уверен да ће на средњи рок планови бити реализовани и истакао да је Србија суштински изолована од кризе која потреса светска тржишта, при чему ће инвеститори избегавати улагања у привреду САД и окренути се економијама Азије, Русије и југоисточне Европе.
Србија ће први пут после дугог времена из глобалних кретања имати корист, навео је Динкић и најавио да ће крајем следеће седмице бити објављен тендер за продају београдског недељника “НИН”.
Крајем следеће недеље објавићемо тендер за “НИН”, при чему тражимо стратешког партнера са најмање 10 година искуства у издавачкој делатности, указао је министар и додао да би процес приватизације друштвених предузећа требало да буде завршен без продужетка рока јер број тендера и аукција које треба објавити до краја године није превелики.