Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > За Београд неприхватљиви амандмани на нацрт резолуције о Косову

За Београд неприхватљиви амандмани на нацрт резолуције о Косову

Београд, 27. септембар 2008. године – Министар спољних послова у Влади Републике Србије Вук Јеремић изјавио је данас да противници иницијативе Србије у УН покушавају да амандманима мењају предлог српске резолуције, што је апсолутно неприхватљиво за Београд.

Јеремић је у интервјуу за британски радио Би-Би-Си истакао да у овом тренутку имамо два процеса која су међусобно супротстављена – са једне стране расте број земаља које су спремне да дају свој глас инцијативи Србије, док се са друге стране учвршћује отпор оних земаља које остају у мањини.

Он је указао на то да су све већи притисци на земље које се још
нису опредиле о иницијативи Београда и додао да противници нацрта резолуције покушавају да ставе амандман на њен садржај, мада то још нико није званично предложио.

Према његовим речима, ти амандмани су засада још на нивоу идеје, али текст наше резолуције је изузетно јасан и прецизан, што многима и смета јер на њега јако тешко може да се стави примедба у смислу гласања против.

Такође, врло тешко може да се замисли ситуација у којој се Међународни суд правде може изјаснити на било који други начин осим да је независност била онаква каква јесте, односно нелегална, указао је министар.

Јеремић је нагласио да је за Србију потпуно неприхватљиво било какво мењање текста нацрта резолуције, као и да не постоји маневарски простор за амандмане на текст.

Он је упозорио на то да су притисци за признавање Косова посебно велики према Црној Гори и Македонији, и пренео да су представници те две земље врло отворено рекли да су изложени притисцима да признају независност покрајине пре гласања у Генералној скупштини о резолуцији Србије.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs