Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Потписан споразум о накнади штете новинару Жељку Бодрожићу

Потписан споразум о накнади штете новинару Жељку Бодрожићу

Београд, 18. јун 2008. године – Државни секретар Министарства правде Владе Републике Србије Снежана Маловић и новинар "Кикиндских" Жељко Бодрожић потписали су данас споразум о накнади штете у циљу извршења одлуке Комитета за људска права УН.

Жељко Бодрожић и Снежана Маловић
Маловић је на конференцији за новинаре, одржаној у Влади Србије, истакла да је одлуком поменутог комитета држави наложено да Бодрожићу исплати штету претрпљену у судском поступку, а накнада која ће бити исплаћена из буџета износи 800.000 динара.

Она је подсетила на то да је Комитет за људска права УН одлуком из 2005. године обавезао државу Србију да Бодрожићу исплати обештећење за штету коју је претрпео због кривичног поступка у коме је оглашен кривим.

Према њеним речима, Министарство правде ће настојати да донесе измене закона о кривичном и парничном поступку којима ће се увести правна средства која би омогућила да се пресуде међународних судова извршавају у Србији.

Маловић је додала да ће у радној верзији Закона о судијама бити предвиђено да ће држава, када исплати штету за повређена људска права, моћи да наплати тај износ од представника државе који је ту штету начинио.

Бодрожић, који је више пута осуђиван због клевета и увреда, изразио је наду да ће његов случај помоћи другим људима да се лакше изборе са бирократијом и мањкавостима нашег правног система.

Општински суд у Кикинди је 2002. године осудио Бодрожића на новчану казну због клевете некадашњег директора предузећа "Тоза Марковић" Дмитра Шегрта, а ту пресуду потврдио је и Окружни суд у Зрењанину.

Бодрожићев захтев за заштиту законитости Тужилаштво је одбило да усвоји, тако да се овај новинар, по исцрпљењу свих правних лекова, 2003. године обратио Комитету за људска права УН, који је донео одлуку о томе да му се надокнади штета.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs