Београд, 13. март 2008. године – Министар трговине и услуга у Влади Републике Србије Предраг Бубало саопштио је да је Влада Србије данас одобрила 80 милиона динара за подстицај и развој предузећа и предузетништва на Косову и Метохији у срединама где живи српско и друго неалбанско становништво.
Бубало је на конференцији за новинаре, одржаној после седнице Владе, рекао да ће кредити бити одобравани у износу од 500.000 до 2,5 милиона динара за привреднике, и 1,2 милиона за занатске радње.
Он је прецизирао да су средства намењена такозваним "старт ап" кредитима, које ће предузетници почетници добијати преко Фонда за развој за 2008. годину.
Министар трговине и услуга је навео да је у оквиру редовне тачке дневног реда везане за ситуацију на Космету Влада разматрала кризу у здравству која је настала након што је Косовска царинска служба запленила контингент лекова који је требало да буде допремљен из Србије.
Бубало је најавио да ће министар за Косово и Метохију Слободан Самарџић у недељу и понедељак боравити у покрајини и да ће се састати са шефом УНМИК-а Јоакимом Рикером, како би покушали да нађу решење за тај, као и за низ других проблема.
Влада је данас, како је рекао, донела и Уредбу о интервентном увозу приближно 200.000 тона меркантилне пшенице у циљу спречавања даљег раста цена брашна и хлеба на српском тржишту.
Он је објаснио да ће половина те количине бити намењена робним резервама да би се ублажиле последице евентуално лоше жетве пшенице у овој и у 2009. години.
Министар трговине и услуга је оценио да је цена пшенице на српском тржишту достигла рекордно висок ниво, али да неће бити лако набавити пшеницу у земљама у окружењу или на другим тржиштима, с обзиром на то да је њена цена и тамо релативно висока.
Према његовим речима, после најава о интервентном увозу пшенице произвођачи и трговци у Србији већ су реаговали и цена пшенице је почела да стагнира.
Истовремено, Бубало је навео да Влада Србије, после данашњег доношења
Указа председника Републике о распуштању Скупштине, почиње да ради као техничка.
То значи да Влада неће моћи да предлаже законе и прописе, већ само да обавља текуће послове, подсетио је он и додао да, према Закону о Влади, она може да доноси уредбе и прописе који се односе на питања од општег интереса за државу, одбрану и угроженост земље од временских непогода и несрећа.