Београд, 29. новембар 2007. године – Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде у Влади Републике Србије Слободан Милосављевић изјавио је да је Влада данас донела одлуку да одвоји још 15 милиона динара за три најугроженије општине – Белу Паланку, Житорађу и Дољевац, које су страдале у поплавама.

ВИДЕО:
Редовна конференција за новинаре Владе Републике Србије
Милосављевић је на конфренцији за новинаре, одржаној након седнице Владе, прецизирао да ће свака општина добити по пет милиона динара и подсетио на то да је Влада Србије на телефонској седници пре два дана одлучила да за поплављена подручја издвоји
48 милиона динара.
Министар је навео да је на данашњој седници заједно са министром за инфраструктуру Велимиром Илићем поднео информацију о штетама које је причинила поплава, уз напомену да је реч о великој материјалној штети.
Он је нагласио да је цело једно ромско насеље смештено у спортску халу, да је уништено између 600 и 1.000 хектара пластеника и да је много стоке угинуло, као и да су на појединим путевима срушени мостови.
Према његовим речима, Влада је донела одлуку да се последице санирају и да се обезбеде услови да сви грађани чије су куће неупотребљиве за становање добију смештај.
Министар је упутио апел општинским штабовима који прикупљају податке о штети да убрзају посао како би се на следећој седници Владе, уколико буде потребно, за санацију искористила и средства из текућих буџетских резерви.
Истовремено, он је указао на то да су сва министарства предала акционе планове о помоћи српском и другом неалбанском становништву на Косову и Метохији у случају да Приштина одлучи да унилатерално прогласи независност покрајине.
Милосављевић је додао да четири министарства треба да допуне извештаје додатним информацијама како би следеће недеље могао да буде начињен јединствен документ који би био сублимација ресорних планова.
Очекујем да ћемо у наредних неколико дана имати једну обједињену информацију из надлежности Министарства за Косово и Метохију, која ће бити представљена Влади и која ће бити сублимација свих планова које су урадила поједина министарства, навео је Милосављевић.
Према његовим речима, из планова министарстава, након што буду хармонизовани и синхронизовани, треба да проистекне јединствени акциони план Владе Србије.