Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Протест због одбијања запошљавања седам Срба на аеродрому у Приштини

Протест због одбијања запошљавања седам Срба на аеродрому у Приштини

Београд, 28. септембар 2006. године - Шеф Економског тима за Косово и Метохију и југ Србије Ненад Поповић упутио је данас директору међународног аеродрома у Приштини Џејмсу Џонсону и шефу Одсека УНМИК-а за реконструкцију и економски развој Полу Агди протестно писмо због одлуке руководства аеродрома да седморици радника српске националности не дозволи повратак на њихова радна места.

Поповић је у писму навео да је ова одлука несхватљива, посебно у тренутку када, упркос повишеном безбедносном ризику, преостали Срби и остали неалбанци покушавају поново да створе услове за егзистенцију и опстанак на територији Космета.

Верујем да би поред декларативног залагања за мултиетничност и позива на повратак свим расељеним лицима преиначена одлука у корист радника српске националности била мудар потез и конкретан доказ искрене намере привремених органа власти да се то и спроведе у дело, истакао је шеф Економског тима.

Он је оценио да је изјава портпарола приштинског аеродрома Скендера Буцолија да је тамо већ запослено петоро радника српске националности и да не могу да запосле нове раднике јер је то предузеће у процесу реструктурирања у најмању руку неуверљива и разочаравајућа.

Према његовим речима, податак да на приштинском аеродрому данас ради више од 570 људи, а да само један проценат запослених чине Срби не представља нимало охрабрујућу поруку.

Истовремено, како је навео, подривањем настојања и жеље радника српске националности да се реинтегришу у косовско друштво шаље се обесхрабрујућа порука преосталим расељеним Србима и другим неалбанцима који би се одлучили на такав корак.

Одлучност и решеност Београда и Приштине у настојањима да се створе предуслови за повратак свих расељених у своје домове и на радна места кључна је за изградњу међусобног поверења и зато апелујем да преиспитате ову одлуку, поручио је Поповић.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs