Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Србија регионални хаб за кинеске инвестиције

Србија регионални хаб за кинеске инвестиције

Београд, 20. септембар 2018. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић изјавио је данас да се наша земља позиционирала као важна регионална тачка, односно регионални хаб за кинеске инвестиције у овом делу Европе.

Љајић је у изјави за Телевизију "Пинк" нагласио да је посета српске делегације Кини са економске стране од огромне важности за нашу земљу, напомињући да ниједна држава у региону нема тако интензивни политички дијалог и економске односе са Кином.

Србија се сада позиционирала и на туристичкој мапи Кине, што отвара врата већем доласку њихових туриста, навео је он и додао да је у првих седам месеци Србија имала више гостију из Кине него читаве прошле године.

Према његовим речима, у првих седам месеци имали смо 56.000 туриста из Кине, прошле године их је било 51.000, а, уколико се тренд настави, имаћемо ускоро 100.000 кинеских посетилаца.

Истовремено, Љајић је навео да се ниже цене роминга не могу очекивати ускоро у Србији, јер томе мора да претходи потписивање неколико споразума.

Он је објаснио да је први предуслов, на којем инсистира ЕУ, потписивање споразума свих шест економија Западног Балкана.

Србија има споразум са БиХ, Црном Гором и Македонијом. Унија тражи да се потпише споразум у који ће бити укључени и Албанија и Косово. Очекујем да та фаза буде завршена до краја године или на пролеће, објаснио је Љајић.

Према његовим речима, након тога следи потписивање споразума са ЕУ, што би значило постепено скидање цена роминг услуга за интернет.

Србија плаћа 30 одсто скупље интернет него у Европи, навео је он и предочио да би се прво кренуло са постепеним укидањем роминг услуга за интернет, с тим што би та цена износила прво 70 евро центи, затим 2020. године 45 центи и на крају 20 центи.

Упоредо са снижавањем цена роминг услуга за интернет покушаће се са променама услуга за говорне позиве и СМС, објаснио је Љајић.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs