Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Важност заштите споменика српске културне баштине на Космету

Важност заштите споменика српске културне баштине на Космету

Београд/Париз, 1. новембар 2017. године – Први потпредседник Владе Републике Србије и министар спољних послова Ивица Дачић састао се данас са номинованим кандидатом за новог генералног директора Унеска Одри Азуле, на маргинама 39. заседања Генералне конференције Унеска у Паризу.


Дачић је том приликом честитао својој саговорници на номиновању за позицију генералног директора Унеска, и изразио наду да ће успешна сарадња Републике Србије са том организацијом бити настављена и убудуће.

Он је изразио уверење да ће Одри Азуле, с обзиром на то да поседује богато професионално искуство у области културе и информисања на националном и на међународном плану, успети да пронађе решење за бројне изазове са којима се Унеско суочава у последњих неколико година.

У том контексту, први потпредседник Владе је истакао да би разматрање евентуалног захтева за пријем „Косова“ у Унеско на неком од будућих заседања Извршног савета или Генералне конференције Унеска у значајној мери утицало на поделе у организацији и даљу политизацију рада, што није у интересу организације.

Дачић је, имајући у виду посвећеност Азуле питању заштите културне баштине, посебно указао на важност коју Србија придаје питању заштите споменика српске културне баштине на Косову и Метохији, посебно оних на Листи светске баштине у опасности, као и значају наставка ангажмана Унеска на том плану.

Захваљујући на честиткама, Азуле је изразила уверење да ће сарадња Унеска и Републике Србије у наредном периоду наставити да се развија посредством програма и пројеката које заједнички организују Унеско и институције и организације у нашој земљи.

Она је потврдила да ће уложити максималне напоре у правцу деполитизације организације и враћања фокуса рада на изворне принципе, као и да ће настојати да свој рад базира на принципима професионализма и непристрасности, наводи се у саопштењу Министарства спољних послова.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs