Београд, 9. октобар 2017. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар унутрашњих послова Небојша Стефановић и вршилац дужности декана Криминалистичко-полицијске академије (КПА) Горан Бошковић потписали су данас Уговор о пословној сарадњи који ће омогућити запошљавање најбољих студената у МУП-у.
Стефановић је том приликом објаснио да ће тај документ омогућити даље унапређење сарадње између Министарства и КПА, најавивши да ће већ ове недеље 150 младих људи, који су завршили Академију, добити посао.
Према његовим речима, у оквиру система каријерног напредовања, увек ћемо предност, као што смо то радили и претходне три године, давати студентима Криминалистичко-полицијске академије.
Он је студентима прве године те академије одржао уводно предавање на тему „Безбедносни изазови у Републици Србији и региону и савремени изазови данашњице“, поручивши им да безбедност почива на људима и квалитетном кадру.
Потпредседник Владе је наставном кадру пружио пуну подршку у предузимању активности које за циљ имају подизање нивоа полицијског образовања.
Кроз разговор са овим младим људима могао сам да закључим да имају јасну представу о значају безбедности и о томе колико је важно да буду добри студенти и да касније своје знање употребе у МУП-у за добробит наших грађана, објаснио је он.
Од ове институције, како је рекао, очекује да створи кадар који ће, не само у Министарству унутрашњих послова, већ и у другим безбедносним службама Републике, успети да пружи одговор на све безбедносне изазове.
У интерактивном разговору са студентима, Стефановић је као највеће безбедносне изазове издвојио организовани криминал, наркотрафикинг, вискотехнолошки криминал и претње тероризама.
Према његовим речима, на територији наше земље не постоји ни једна озбиљна организована криминална група која може драматично да угрози безбедност Србије.
Припадници криминалистичке полиције и подручних полицијских управа, у сарадњи са надлежним тужилаштвима, у последњих неколико година у добрим и успешним акцијама разоткрили су већи број криминалних група, лабораторија за производњу марихуане, као и прву лабораторију екстазија, нагласио је он.
Бошковић је указао на то да Криминалистичко-полицијска академија кроз све активности које предузима тежи развоју и унапређењу полицијске професије.
Знање се усваја кроз образовни процес, а наш задатак је да образујемо нове генерације полицијских службеника. Полицијско образовање је у сталном процесу иновације и ми тежимо ка томе да га стално унапређујемо, закључио је он.