Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Први паник тастери у центрима за социјални рад и домовима здравља

Први паник тастери у центрима за социјални рад и домовима здравља

Београд, 9. август 2017. године – Саветник потпредседника Владе Републике Србије и председника Координационог тела за родну равноправност Бранка Драшковић изјавила је данас да је Координационо тело за родну равноправност обезбедило паник тастере за 60 центара за социјални рад и за 30 здравствених установа.

Фото: Танјуг

Драшковић је у изјави за агенцију Танјуг истакла да је данас о њиховој подели и примени разговарала са представницима 30 здравствених установа, оценивши да су паник тастери веома ефикасно средство у борби против насиља.

Запослени у центрима за социјални рад који се нађу на удару насилника, како је објаснила, могу одмах притиском на тастер да алармирају најближу станицу полиције.

Став је, како је навела, да сви запослени у Србији, и мушкарци и жене, на својим радним местима морају да се осећају сигурно и безбедно.

Трагајући за решењима, испоставило се да су паник тастери, као техничка мера безбедности, веома ефикасни, а такође, та мера у свету даје изванредне резултате, објаснила је Драшковић.

Координационо тело за родну равноправност, у сарадњи са Агенцијом UN Women, обезбедило је паник тастере и за 30 домова здравља,рекла је она, најавивши данашњи састанак са директорима тих установа, који су изразили велико задовољство због такве акције.

Такође, како је навела, већ је успостављена комуникација са локалним самоуправама, и паник тастери као техничка мера безбедности, наћи ће се и у центрима за социјални рад.

Наравно, ова наша активност је модел, и надамо се да ће у будућности држава преузети ту врсту обавезе, истакла је Драшковић.

Она је као кључне активности Координациног тела за родну равноправност навела оне којима се економски оснажују жене, као и рад са рањивим категоријама.

У последње време, због интензивног пораста насиља са трагичним исходима, у фокусу је, поред борбе против насиља, и примена свих могућих механизама превенције, закључила је Драшковић.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs