Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Сарадња са Русијом у области науке и иновација

Сарадња са Русијом у области науке и иновација

Ваљево, 4. август 2017. године – Министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за иновације и технолошки развој Ненад Поповић изјавио је данас да је за Србију корисно да се у развоју науке и иновација у будућности ослања и на знања из Русије, најавивши реализацију конкретних заједничких пројеката у тим областима.


Поповић, који је данас заједно са амбасадором Руске Федерације у Србији Александром Чепурином посетио Истраживачку станицу "Петница", истакао је да постоје огромни потенцијали за сарадњу српских и руских научно-истраживачких института и универзитета, као и иновационих центара при универзитетима.

Он је рекао да посебно велики простор за размену знања види у сфери физике, информационих технологија, нанотехнологија, космичких технологија, медицини и одбрамбеној индустрији.

Развој иновација и високих технологија у овим областима важан је за подизање конкурентности привреде Србије, нагласио је министар, додавши да је договорена конкретна сарадња станице "Петница" и истаживачких и образовних центара у Русији.


Очекујем да већ у следећих годину дана значајно повећамо обим размене ученика и наставног кадра из Србије и Русије у циљу заједничког рада на научним и иновативним пројектима, рекао је Поповић.

Чепурин је истакао да је импресиониран оним што је имао прилику да види у "Петници", додајући да су развој фундаменталних истраживања и улагање у иновације и науку предуслови за економски напредак сваке државе.

Он је изразио очекивање да ће сарадња Србије и Русије у науци у наредном периоду бити још интензивнија и успешнија, као и наду да ће све земље наставити да заједнички развијају своје научне потенцијале, будући да је то кључ успешног рада.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs