Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Удвостручен број кинеских туриста у Србији

Удвостручен број кинеских туриста у Србији

Београд, 30. јул 2017. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић изјавио је данас да је број кинеских туриста у Србији у првих пет месеци ове године готово удвостручен, истакавши да се и даље ради на развоју туристичке понуде у земљи, али и на регионалном повезивању понуда за туристе из Кине.

Фото: Танјуг

Љајић је у изјави за агенцију Танјуг објаснио да је навика кинеских туриста да обиђу још две или три земље након што посете Србију, због чега се удружујемо са другим државама у региону.

Према његовим речима, то смо до сада радили са Црном Гором, Босном и Херцеговином, туром ''Путевима Валтера'' и са Мађарском, а намера нам је да се удружимо и са Бугарском.

Он је подсетио на то да је у првих пет месеци ове године број кинеских туриста у Србији повећан за 187 одсто, док је протекле године 18.000 кинеских туриста посетило нашу државу.

Љајић је, говорећи о капацитетима за смештај великог броја кинеских туриста, чији се значајан број очекује и у наредним годинама, рекао да држава паралелно са отварањем авиолиније Београд–Пекинг и другим пројектима за привлачење страних туриста, ради на ревитализацији бројних туристичких објеката.

Истовремено, потпредседник Владе је нагласио да се хитно мора решити питање власничких односа над српским бањама, које у овом тренутку представљају капитал који се не може искористити.

У Србији, како је прецизирао, имамо више од 300 термалних извора и 30 познатих бања, али се мора решити њихов формално-правни статус и да држава преузме власништво над њима.

Да би држава могла да управља бањама, очекујемо да Фонд ПИО у једној транспарентној процедури пренесе право на државу, како би она могла да спроведе поступак стратешког партнерства, јавноприватног партнерства или да прода бање, објаснио је он.

Према његовим речима, неке бање ће сигурно остати у државном власништву, али морамо омогућити улазак приватног капитала у њих како би се тај вид туризма развијао.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs