Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Блиска сарадња науке и привреде кључна за развој Србије

Блиска сарадња науке и привреде кључна за развој Србије

Београд, 20. јул 2017. године – Министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за иновације и технолошки развој Ненад Поповић изјавио је данас да је Израел остварио изванредан успех на пољу иновација и нових технологија и да ће Влада Србије тежити томе да тај успешан модел примени у Србији.


Поповић је, током састанка са амбасадором Израела у Србији Алоном Фишер-Кам, истакао да је блиска сарадња науке и привреде и подршка образованим младим људима да покрену сопствени бизнис учинила Израел једним од светских лидера у области иновација и технолошког развоја.

Он је поручио да наша земља жели да искористи израелска искуства и знања како бисмо унапредили екосистем за развој стартапова и иновативног предузетништва у Србији.

Према његовим речима, Влада Србије ће радити на стварању таквог амбијента који ће младим и образованим људима у земљи омогућити да своја знања из области информационих технологија на конкретан начин примене у електротехници, машиноградњи, роботици, пољопривреди, као и другим секторима индустрије.

То видимо као велику шансу за економски раст и запошљавање младих у Србији, закључио је министар.

Фишер-Кам је изразила задовољство због тога што нова Влада Србије има министра без портфеља који је задужен за иновације и технолошки развој, с обзиром на то да управо ову област види као једну од кључних за развој Србије и унапређење сарадње двеју земаља.

Она је оценила да је израелски модел добар за Србију јер је настао 90-их година прошлог века, када та земља није била развијена држава.

Од почетка смо имали јасну стратегију које смо се држали и врло брзо смо створили екосистем који на најбољи начин обједињује знање универзитета, државног сектора, војске и приватног сектора. Било би добро да то уради и Србија, истакла је она.

Фишер-Кам је указала и на то да Србија и Израел могу заједно да раде на привлачењу инвестиција и финансирању пројеката у области иновација кроз различите фондове.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs