Београд, 7. јул 2017. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић изјавила је данас да Аеродром "Никола Тесла" у Београду бележи најбржи раст од свих аеродрома у региону, додавши да ваздушни саобраћај код нас већ испуњава све европске стандарде.
Михајловић је, након пуштања у рад Терминала 2Б и обиласка радова на проширењу Терминала 1, вредних више од милијарду динара, нагласила да је сада капацитет овог аеродрома повећан на 7,5 милиона путника, што је два милиона путника више.
Можемо бити поносни на београдски аеродром, као и на чињењицу да је ова инвестиција финансирана из споствених прихода компаније, нагласила је она, објаснивши да ће ова ваздушна лука, поред постојећа 33 шалтера за регистрацију путника, на новим терминалима добити још 33 шалтера, од којих пет за самостално чекирање.
Све што се ради на овом аеродрому значи и могућност да га даље развијамо и да кроз проналазак партнера за концесију покажемо да за неких 20 година број путника може да порасте на 17 или више милиона, поручила је Михајловић.
Према њеним речима, осим директног лета за САД и нове авио-линије за Пекинг, у наредном периоду очекујемо додатно повећање броја дестинација.
Она је нагласила да је за Владу Србије, у циљу дугорочног развоја београдског аеродрома, важна и концесија, објаснивши да се Влада определила за тај модел, а не за његову продају, како би се обезбедиле још веће неопходне инвестиције.
Без обзира на данашње резултате, немогуће је обезбедити тако велику количину новца за развој аеродрома у наредних 20 или 30 година, а све студије говоре у прилог томе да београдски аеродром има перспективу дугорочног развоја, рекла је Михајловић.
Вршилац дужности директора Аеродрома "Никола Тесла" Саша Влаисављевић навео је податак да је број путника у последње три године повећан 39 одсто, број авио-операција 25 одсто, а профит је у односу на 2013. годину већи приближно 200 пута.
Акцијама компаније на берзи, којима се 2013. трговало по цени од приближно 500 динара, сада се тргује по цени од приближно 1.300 динара, додао је Влаисављевић.