Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Општине и градови извештавају о Акционом плану за мањине

Општине и градови извештавају о Акционом плану за мањине

Београд, 9. јун 2017. године – Директор Канцеларије за људска и мањинска права Владе Републике Србије Сузана Пауновић истакла је да је ова канцеларија наставила са унапређивањем система извештавања о спровођењу Акционог плана за мањине.


Пауновић је, отварајући састанак поводом представљања Трећег извештаја о спровођењу Акционог плана за остваривање права националних мањина за први квартал 2017. године, рекла да су по први пут у процес извештавања укључене јединице локалне самоуправе и савети за међунационалне односе.

Она је навела да су упитници послати на 76 адреса локалне самоуправе и 53 савета за међунационалне односе, док је информације о активностима доставило 16 локалних самоуправа и шест савета за међунационалне односе.

Према њеним речима, 65 одсто доспелих активности за овај извештајни период је реализовано или се успешно реализује, чиме се ствара јасна слика о спровођењу активности сваког појединачног носиоца и његовом доприносу у реализацији активности.

Пауновић је најавила да ће се у наредном периоду и даље унапређивати систем праћења и извештавања кроз додатне обуке које ће се спроводити како за запослене у државним органима, тако и за јединице локалне самоуправе у Србији.

Пауновић је, осврћући се на претходни циклус извештавања, а у циљу праћења овог значајног документа, истакла да су први и други извештај о спровођењу Акционог плана разматрани на седници Савета за националне мањине Владе Србије.

Председник Одбора за људска и мањинска права Скупштине Србије Мехо Омеровић истакао је да ниједна земља у поступку придруживања ЕУ није имала посебан Акциони план за мањине, а Србија има и Акциони план за Роме и Ромкиње, што показује спремност Владе и друштва да се и даље ради на унапређењу положаја мањина у Србији.

Помоћник министра државне управе и локалне самоуправе Ивана Антић оценила је да је веома важно што се у поступку придруживања ЕУ унапредио дијалог државе са националним саветима, међународним и невладиним организацијама, као и независним телима.

Усвојена је приоритетна област финансирања у овој години, а то је информисање, у износу од 1,8 милиона динара, навела је Антић.

Састанку су присуствовали представници државних органа и институција, народни посланици, представници међународних организација, организација цивилног друштва, националних савета националних мањина, као и представници медија.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs