Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Унапређење положаја Рома у врху приоритета Владе

Унапређење положаја Рома у врху приоритета Владе

Београд, 5. јун 2017. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић председавала је данас првој седници Координационог тела за праћење реализације Стратегије за социјално укључивање Рома и Ромкиња.


Михајловић је на овом скупу, на којем су дефинисани наредни кораци за унапређење положаја Рома у Србији, најавила да ће се ускоро на седници Владе наћи и Акциони план за 2017. и 2018. годину, у оквиру којег је планирано готово седам милиона евра за конкретне активности у том правцу.

Она је објаснила да ће приближно 70 одсто тог новца бити обезбеђено из буџета Републике Србије, а преосталих 30 одсто из претприступних фондова ЕУ.

Проблеми ромске популације, како је истакла, за Владу Србије су веома важни, што доказује и формирање Координационог тела за праћење реализације Стратегије за социјално укључивање Рома и Ромкиња у Републици Србији (2016–2025).

То тело чини седам министара, као и шеф преговарачког тима Србије са ЕУ Тања Мишчевић, директор Канцеларије за људска и мањинска права Сузана Пауновић, представници Уједињених нација, ЕУ, ромских удружења, и други, подсетила је Михајловић.

У наставку седнице било је речи о томе шта је до сада урађено у оквиру програма за Роме у различитим областима – подстицање запошљавања, социјална инклузија, здравство и образовање.

Мишчевић је указала на то да чињеница да поменутом координационом телу за Роме председава потпредседник Владе говори о томе да постоји политичка подршка да се положај ове мањинске заједнице у Србији поправи.

Пауновић је исказала захвалност Михајловић на томе што је сазвала састанак овог тела и предложила да убудуће и сви његови чланови буду упућени и у извештаје које Канцеларија за људска права доставља Европској комисији.

На састанку је договорено и да сви извештаји које чланови тела буду размењивали буду тројезични – на српском, ромском и енглеском језику.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs