Београд, 8. мај 2017. године – Председник Владе Републике Србије Александар Вучић изразио је данас уверење да је у наредном периоду могуће повећање зарада запослених у јавној управи, док ће се са послодавцима и синдикатима разговарати у вези са наредним повећањем минималне цене рада.
|
Фото: Танјуг |
Вучић је, гостујући на Телевизији "Прва", објаснио да ће повећање добити запослени који вредно раде у администрацији и Влади Србије, али пре свега војници, полицајци, наставници, учитељи, медицинске сестре, лекари, радници социјалних служби, као и научно особље које до сада није имало повећање.
Он је додао да ће бити разговора са послодавцима и синдикатима у вези са наредним повећањем минималне зараде, подсетивши на то да је већ повећана цена са 121 динар на 131 динар по радном сату.
Истовремено, премијер је навео да је Србија увек имала добре односе са Француском, упркос
одлуци суда те земље да пусти на слободу Рамуша Харадинаја, и поручио да верује у добру сарадњу и подршку званичног Париза европском путу Србије.
Он је, одговарајући на питање да ли након избора новог француског председника верује у то да могу да се поправе односи између две земље, рекао да је Србија релативно благо реаговала на пуштање Харадинаја управо због односа које градимо.
Пред нама је много заједничког посла. Француске компаније у Србији запошљавају приближно 10.000 људи, а од неколико заинтересованих за Аеродром Београд један од фаворита је француска компанија, објаснио је Вучић.
Премијер је такође додао да су за приватизацију РТБ Бор заинтересоване, између осталих, три кинеске компаније – две државне и једна приватна.
Србију и Кину повезује много пословних планова, указао је он и најавио да ће приликом наредне посете Пекингу разговарати са једним од најбогатијих кинеских инвеститора, а под окриљем Владе Кине.
Према његовим речима, на дневном нивоу се воде разговори са амбасадором те земље у Србији Ли Мачангом, којем ће упутити молбу да инвеститори из те земље улажу у фабрику шавних цеви, али и у РТБ Бор.
Вучић је оценио да нећемо бити развијена земља док не будемо трошили пет милијарди кубних метара гаса годишње, а не две као сада.
Он је истакао да је за Србију одлична вест то да је почела изградња такозваног Турског тока, јер бисмо одавде могли да трансферишемо гас ка БиХ и другим територијама у региону, али и за велики напредак наше индустрије.