Ниш, 21. новембар 2016. године – Председник Владе Републике Србије Александар Вучић оценио је данас да су односи Србије и Мађарске на највишем историјском нивоу, као и да се континуитетом у одржавању заједничких седница двеју влада шаље снажна политичка порука да су две земље опредељене за продубљивање сарадње у свим областима.
Вучић је, у уводном обраћању на заједничкој седници двеју влада у Нишу, рекао да се политички дијалог Србије и Мађарске одвија у духу међусобног уважавања и разумевања, уз обострану спремност на даље јачање односа.
Такође, данашњим заседањем чува се и динамика одржавања заједничких седница влада, нагласио је премијер, изразивши притом уверење да ће то, као и данашњи бизнис форум, значити продубљивање пословних веза и добрих политичких односа, као и добрих односа Срба и Мађара.
Он је истовремено подвукао да има још много ствари које Србија и Мађарска могу да искористе и ураде у будућем периоду, додавши да је ова посета прилика да чланови влада Србије и Мађарске то и пажљиво размотре.
Вучић је уједно изразио захвалност Мађарској због подршке коју пружа Србији у процесу европских интеграција, али и подршке у европским институцијама и на свим местима у свету, као и сарадње у области миграција и борбе против тероризма.
Он је указао на то да много тога повезује Србију и Мађарску, што пружа могућност за проширење међусобних инвестиција, као и за сарадњу у области туризма, која, како је додао, треба да буде знатно унапређена.
Премијер је навео да су постигнути одређени помаци у области гасног транспорта, као и да напредак може да буде остварен и у осталим сферама енергетике – и по питању нафте, електроенергетике и могуће сарадње и појединих приватизација, као и заједничког учешћа у региону.
Према његовим речима, за Србију су инфраструктурни пројекти веома важни, а то није само пројекат пруге Београд–Будимпешта, већ и пруге Сегедин–Баја–Суботица, као и изградња аутопутева кроз Србију, а који Мађарску повезују са Бугарском и Турском, али и Македонијом и Грчком, па и са Приштином и Албанијом.
У инфраструктурном смислу, како је додао, повезујући две земље можемо да будемо значајније место за долазак и кинеских инвеститора и туриста.
Он је, такође, пренео захвалност премијеру и министрима у Влади Мађарске на томе што су прихватили да дођу у Ниш, на југоисток Србије, нагласивши да је за Владу Србије тај град једнако важан колико и Београд.