Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Здравствени туризам окосница развоја Нишке Бање

Здравствени туризам окосница развоја Нишке Бање

Ниш/Нишка Бања, 16. новембар 2016. године – Министар без портфеља у Влади Републике Србије задужен за регионални развој и координацију рада јавних предузећа Милан Кркобабић посетио је данас Нишку Бању, у склопу нове регионалне политике која подразумева равномерни развој свих делова Србије.

Фото: infobiro.tv

Кркобабић је са председником општине Нишка Бања Дејаном Јовановићем и његовим сарадницима, обишао ту бању да би сагледао које су могућности да се она потпуно ревитализује, у оквиру одлуке коју је Влада Србије донела како би се поједине бање ставиле у пуну функцију.

Према његовој оцени, Рх центар са три клинике, за кардиологију, реуматологију и рехабилитацију и службом за ортопедију је кључни фактор за развој Нишке Бање.

Са 56 врхунских лекара и најсавременијом опремом овај центар ради у пуном капацитету, додао је он.

Министар је разговарао са особљем и пацијентима који су истицали квалитет здравствених услуга и љубазност запослених.

Такође, Кркобабић је обишао парк и два хотела који су затворени и код којих прво мора да се реши питање власништва како би се затим прешло на њихову адаптацију и укључивање у туристичку понуду.

Он се након посете Нишкој Бањи, у Нишу састао са градоначелником тог града Дарком Булатовићем и притом истакао да окосница развоја Нишке Бање мора да буде пуна хармонија оног што представља здравствени туризам са слободном иницијативом инвеститора који су спремни да улажу у остале видове туристичког развоја.

За развој Нишке Бање, али и свих бања у Србији најприхватљивији је немачки модел по коме природни ресурс - вода, остаје у власништву државе, а њиме газдује локална самоуправа која је и најодговорнија за туристички развој заједнице, навео је Кркобабић.

Он је истовремено оценио да је премијер Александар Вучић пресекао Гордијев чвор када су српске бање у питању, поновивши да је интерес грађана Србије на првом месту, да је прошло време неутемељених експеримената и да су лукративна очекивања појединаца и интересних група прошлост.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs