Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Субвенције послодавцима да запосле жене жртве насиља

Субвенције послодавцима да запосле жене жртве насиља

Београд, 12. новембар 2016. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин најавио је данас да ће од следеће године послодавци који запосле жртве породичног насиље или трговине људима добијати посебне субвенције од државе.

Фото: Фонет
Вулин је након посете Материнском дому у Београду, у коме бораве и оспособљавају се за самосталан живот и бригу о детету будуће и младе мајке које нису прихватиле њихове породице и средина или су биле жртве породичног насиља, рекао да је Влада Србије донела одлуку да од идуће године кроз активне мере запошљавања у плану Националне службе за запошљавање предвиди посебне субвенције за запошљавање не само самохраних мајки, већ на првом месту жртава породичног насиља и жртава трговине људима.

Он је навео да жене које су трпеле насиље имају право на још једну шансу и да ће се кроз пројекат државе и субвенционисање њиховог запошљавања егзистенцијални проблеми жртава насиља решити.

Према његовим речима, послодавац ће морати да води рачуна и о приватности жртве коју запошљава.

Директор Центра за заштиту одојчади, деце и омладине Зоран Милачић рекао је да се у Материнском дому тренутно налази осам жена и десеторо деце, а да су капацитети предвиђени за 20 жена и још толико малишана.

Подржавамо мајке и труднице које су остале без подршке породице, са циљем да превенирамо раздвајање детета од мајке. Циљ је да развијемо емоционални однос према детету како не би завршилио у некој установи социјалне заштите, истакао је Милачић.

Он је додао да мајке у дому остају шест месеци или до девет месеци старости детета, како закон налаже, али да се дешава да мајке и деца остану и дуже уколико немају куда да оду и од чега да живе.

Националним акционим планом запошљавања за 2017. годину утврђене су мере активне политике запошљавања, као и категорије теже запошљивих особа, а значајна активност односи се на подстицање запошљавања жена из посебно осетљивих категорија, међу којима су и самохране мајке и жртве породичног насиља.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs