Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Економско оснаживање жена из сигурних кућа

Економско оснаживање жена из сигурних кућа

Ниш, 14. октобар 2016. године – Потпредседник Владе Републике Србије и председник Координационог тела за родну равноправност Зорана Михајловић изајавила је данас да ће Влада помоћи корисницама сигурних кућа да се запосле како не би морале да се враћају у дом насилника.


Михајловић је приликом посете Сигурној кући у Нишу истакла да велики проблем представља питање изласка жена из оваквих кућа јер оне овде имају све што им је потребно, и правну и психолошку помоћ.

Према подацима које је изнела, половина корисница сигурних кућа се врати насилнику, док друга половина успе да настави свој живот.

Влада и Координационо тело чине све да помогну запошљавање тих жена, будући да велика већина њих нису образоване, указала је она и додала ће покушати да успоставе механизам према којем би им се омогућило да се образују или дошколују и тако лакше наставе живот на нормалнији начин.

Сигурна кућа у Нишу је, како је објаснила, регионалног карактера и кроз њу је од њеног оснивања пре пет година прошло 512 жена, што говори о томе да је насиље нешто са чиме нисмо у стању потпуно да се изборимо.

Према њеним речима, ова кућа је једна од најбоље организованих и пример за многе градове у Србији како могу овакав проблем да решавају.

Оно што је неопходно јесте добра координација читавог система, а то значи полиције, тужилаштва, социјалних установа и сигурних кућа, нагласила је Михајловић и поручила да морамо учинити све да од малих ногу имамо породице, школе и обданишта без насиља, јер је то једини начин да се са оваквим проблемима изборимо.

Директор Сигурне куће у Нишу Соња Шћекић навела је да је овој установи потребно једно возило, као и већи број стручних кадрова, с обзиром на то да све установе социјалне заштите морају да се лиценцирају.

Ова кућа може да прими 25 жена, а тренутно се у њој налази десет жена и шесторо деце, прецизирала је она и додала да је 80 одсто корисница те установе незапослено.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs