Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Мере за развој ИТ кадрова и њихов останак у Србији

Мере за развој ИТ кадрова и њихов останак у Србији

Београд, 5. октобар 2016. године – Државни секретар Министарства трговине, туризма и телекомуникација Владе Републике Србије Татјана Матић истакла је данас да је то министарство припремило стратешке мере за развој ИТ индустрије како би се у потпуности искористили производни и извозни капацитети.


Матић је у уводном обраћању на конференцији Coming IT у хотелу Краун Плаза рекла да су кључне мере које је Министарство предложило у Стратегији развоја индустрије информационих технологија, развој ИТ кадрова ради попуњавања постојећих потреба тржишта, али и креирање повољног пословног амбијента ради спречавања одлива кадрова у том сектору.

Она је подсетила на то да је унапређењу и подршци ИТ индустрије и премијер Александар Вучић дао значајно место у новом програму Владе Србије, као додатни подстрек свим ресорима да искористе потенцијале које информационе технологије имају за целокупни привредни раст и друштвени развој.

Путем програма преквалификација који припремамо, доћи ћемо до брзог решења тренутне потребе за кадровима, док ће увођење информатике и програмирања као обавезног наставног предмета дугорочно отворити могућност за формирање већег броја ИТ професионалаца у Србији.

Са друге стране, морамо и да створимо такве технолошке екосистеме који ће бити привлачни и стручњацима које већ имамо, јер нам прети и одлив наставног кадра у овој области, оценила је Матић.

Она је поздравила организовање стручних конференција као што је Coming IT, које мотивишу стручњаке да унапреде своје познавање трендова и да примене најновија технолошка решења, као и избор теме овогодишње конференције – Smart Cloud.

Клауд је, како је оценила, несумњиво један од најзначајнијих трендова у развоју мрежа, јер омогућава бројне брзе и ефикасне услуге не само пословним субјектима већ и грађанству.

Унапређењу правног оквира за коришћење клауда, али и за подстицај укупној дигиталној економији и е-управи допринеће усвајање Закона о електронском документу, електронској идентификацији и услугама од поверења у електронском пословању, Закона о електронским комуникацијама, као и имплементација Закона о информационој безбедности, закључила је државни секретар.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs