Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Пронаћи заједничко решење за актуелну мигрантску кризу

Пронаћи заједничко решење за актуелну мигрантску кризу

Београд/Женева, 3. октобар 2016. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин поручио је данас, обраћајући се на генералној дебати 67. заседања Извршног комитета Високог комесаријата УН за избеглице (УНХЦР) у Женеви, да међународна заједница мора да усагласи ново, заједничко решење за мигрантску кризу.

Фото: minrzs.gov.rs

Вулин је у складу са тим истакао да је Србија хумана и организована земља и да ће свако ко затражи азил имати право да добије одговарајућу заштиту, али да није и не може бити никакав паркинг за економске мигранте и све оне који не могу да иду нигде другде.

Упозоравали смо на то да је потребно људима у Авганистану и Пакистану рећи истину о томе ко може, а ко не може да дође. То је једини начин да их спречимо да упропасте сопствени живот – продају све што имају, падну у руке кријумчара и крену у земље у које не могу да уђу, рекао је он.

Он је, наводећи да је 700.000 миграната прошло кроз Србију и да је свако од њих добио храну, помоћ и уточиште, указао на то да западнобалканска рута није затворена јер је од тада 100.000 људи прошло кроз нашу земљу.

Србија се понекад осећа као да је сама по питању овог проблема, при чему се свакодневно суочава са последицама мигрантске кризе. Морамо да признамо да нам требају нова правила и нов приступ, при чему треба да имамо политичке храбрости да се каже тим људима ко их може заштитити, рекао је Вулин.

Министар је подсетио и на то да у Србији још има 33.000 лица која имају статус избеглица, а долазе са простора Хрватске и Босне и Херцеговине, као и више од 200.000 интерно расељених особа које и даље нису у стању да остваре своја имовинска и остала права на Косову и Метохији.

Управљачки Извршни комитет УНХЦР-а састаје се у Женеви једанпут годишње како би прегледао резултате рада и одобрио програме агенције и буџет за следећих 12 месеци, али и дискутовао о међународној заштити и другим питањима са УНХЦР-ом и међувладиним и невладиним партнерима.

Стални комитет Извршног одбора састаје се неколико пута годишње да би се наставио континуитет у раду овог тела између пленарних сесија.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs