Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Ситуација у поплављеном подручју под контролом

Ситуација у поплављеном подручју под контролом

Београд, 4. мај 2005. године - Министар за капиталне инвестиције и председник Кризног штаба Владе Републике Србије за отклањање последица поплава у Средњем Банату Велимир Илић изјавио је данас да је ситуација у поплављеним подручјима под контролом, као и да је Кризни штаб у сталном заседању.

Илић је на конференцији за новинаре у Влади Србије рекао да се вода са поплављеног подручја Средњег Баната полако повлачи, да су бедеми стабилни, као и да помоћ становништву угроженог подручја редовно пристиже.

Министар је навео да су Влада Србије и покрајинска Влада до сада у поплављено подручје упутили више од два милиона евра у храни, нафти и првој помоћи становништву и подсетио да је свим угроженим становницима са поплављеног подручја уплаћена једнократна помоћ у износу од 10 хиљада динара, као и да су откупљени сви живи товљеници.

Влада Србије ће у сарадњи са покрајинским властима, када се вода повуче, изградити и поправити све што је водена стихија порушила, поновио је Илић. Министар је истакао да представници Кризног штаба и покрајинских власти непрекидно дежурају на терену и уз помоћ Војске СЦГ, Жандармерије и представника грађевинских и путарских фирми даноноћно раде у циљу спречавања да вода пробије заштитне бедеме и поплави читаво подручје Средњег Баната.

Он је потврдио да је 40 највећих српских привредника обећало помоћ у износу од приближно 100 милиона динара за санацију поплављеног подручја и најавио да ће се сутра састати и о томе разговарати са председником Владе Републике Србије Војиславом Коштуницом.

Министар привреде и члан Кризног штаба Предраг Бубало упутио је позив грађанима и привредницима који су у могућности да помогну и да донације упућују организовано преко кризних штабова, а не појединачно.

Организовано слање помоћи неопходно је да би помоћ стигла до оних којима је стварно неопходна, као и у циљу избегавања било каквих злоупотреба, објаснио је Бубало.

Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде Ивана Дулић-Марковић рекла је да ће средства из јапанске донације за ђубриво бити усмерена за развој села у поплављеним подручјима.

Она је истакла да су осим Владе Србије, покрајинске Владе, Војске СЦГ и Жандармерије, ветеринарске и цивилне службе урадиле огроман део посла у санацији причињене штете и додала да се и на сајту Министарства www.minpolj.sr.gov.yu могу пронаћи подаци о поплавама у банатским општинама.

Члан Кризног штаба Дејан Крњајић нагласио је да су у овим поплавама уништене неразвијене општине и навео да су комуналне службе, уз помоћ Војске СЦГ, извукле више од 93 тоне мртве стоке, док су преживеле животиње евакуисане и вакцинисане.

Министар Илић је напоменуо да још нису пронађени настрадали у саобраћајној несрећи која се догодила на Жабаљском мосту код Зрењанина и навео да је у акције извлачења аутобуса "Аутобаната" који се сурвао у Тису 15. априла, као и у потрагу за настрадалим путницима до сада уложено приближно 10 милиона динара.

Потпредседник Извршног већа АП Војводине Габор Лоди најавио је да ће екипу ронилаца из Мађарске који су учествовали у акцији заменити друга која ће бити снабдевена бољом опремом.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs