Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Оштар протест Србије поводом изјаве премијера Албаније

Оштар протест Србије поводом изјаве премијера Албаније

Београд, 3. јун 2016. године – Директор Канцеларије за Косово и Метохију Владе Републике Србије Марко Ђурић изјавио је да наша земља најоштрије осуђује територијалне претензије које је данас у Приштини испољио председник Владе Албаније Еди Рама, поновивши тезу о "једној земљи, једном народу, једном заједничком сну".



Фото: Фонет

Ђурић је на ванредној конференцији за новинаре, одржаној у Влади Србије, поручио да је Рама "великоалбанским претензијама", овог пута на нашој територији, увредио српски народ.

Уместо да умањи, појачао је тензију у региону. Било би неупоредиво корисније да су он и његови сарадници послали поруку помирења, жељу за сарадњом и стабилношћу у региону, као што то чини Србија, нагласио је директор Канцеларије за Косово и Метохију.

Он је поручио да ће Влада Србије предузети све правне и политичке мере да заштити ски-центар "Брезовица", и додао да су са "Скијалиштима Србије" већ предузети кораци у том смеру.

Ђурић је указао на то да су потенцијални улагачи обавештени да је пре било каквих корака неопходно да разговарају са правим власником ски-центра, а то је Влада Србије.

Ово што смо изашли у јавност је један вид притиска на оне који желе да улажу. Ми немамо ништа против тога да се улаже, али они треба да се обрате правим власницима, и да видимо да ли можемо заједнички да се договоримо о будућности ски-центра, рекао је он.

Ђурић је поновио да Србија свакако неће дозволити да неко узурпира имовину, истерује Србе и доводи било кога другога, и подсетио на то да се ски-центар реактивирао захваљујући Влади Србије и да је прошле и ове године пословао позитивно, исплатио плате и остварио профит.

Према његовим речима, то је егзистенција за неколико стотина радника који тамо живе, као и симбол наде за српски народ – наде у опстанак у енклави Штрпце, у којој живи 12.000 Срба.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs