Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Будућност региона у пуној интеграцији у ЕУ

Будућност региона у пуној интеграцији у ЕУ

Београд/Софија, 1. јун 2016. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар државне управе и локалне самоуправе Кори Удовички изјавила је данас у Софији, где је учествовала у раду Процеса сарадње у југоисточној Европи (ПСуЈИЕ), којем председава Бугарска, да је економски развој кључ стабилности региона


Удовички је указала на значајну улогу ПСуЈИЕ у протеклих 20 година у развоју региона југоисточне Европе, мултилатералне сарадње базиране на економском развоју, политичке и економске стабилности и добросуседских односа, и истакла да су управо те теме од највећег значаја у приступању ЕУ.

Она је додала да највећи допринос ПСуЈИЕ треба да буде у креирању нове будућности југоисточне Европе, базираној на миру, демократији, регионалној стабилности и економском развоју, као и пуној интеграцији целокупног региона у ЕУ.

Говорећи о реформским процесима у земљама региона у току протекле године, Удовички је нагласила да је свака земља била суочена са мноштвом изазова и да су сви, упркос томе, одржали стабилност у региону.

Према њеним речима, наша земља ће наставити да заговара отворену и конструктивну регионалну политику и боље односе са свим суседима.
Истовремено, како је навела, нова влада Србије ће наставити реформске процесе сигурним темпом, започете пре неколико година.

Тако је и са реформом јавне управе која тежи дуготрајнијој стабилности и професионализацији јавне администрације у Србији и јачању институција у складу са потребама модерног друштва, навела је она.

Удовички је подсетила на то да је у 2015. години Србија регистровала и прихватила више од 600.000 миграната и приближно 100.000 у 2016. години, и поручила да смањење миграционих токова мора бити одрживо и уз опрез, посебно када је решавање проблема трговине људима у питању, наводи се у саопштењу Министарства државне управе и локалне самоуправе.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs