Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Дефинисати визију одрживог развоја Србије

Дефинисати визију одрживог развоја Србије

Београд, 27. април 2016. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар државне управе и локалне самоуправе Кори Удовички изјавила је данас да је веома важно да се што пре покрене процес дефинисања и национализације циљева одрживог развоја за Србију у складу са Агендом УН.


Удовички је на првој конститутивној седници Међуресорне радне групе за спровођење Агенде УН о одрживом развоју до 2030. године истакла да се од поменуте групе очекује усвајање визије одрживог развоја и дефинисање секторских политика усмерених на остваривање специјалних циљева.

Она је похвалила досадашњу активну улогу наше земље у формулисању Агенде УН о одрживом развоју до 2030. године, и додала да је неопходно да се обезбеди и механизам праћења реализације глобалних циљева кроз приоритете Србије.

Према њеним речима, приоритетни циљеви се морају координисати и спроводити у сагласности са оним што управа ради, како би политике биле успешно спроведене и у складу са реформом јавне управе.

Стални координатор УН у Србији Ирена Војацкова Солорано честитала је Србији формирање радне групе којим је званично започет процес дефинисања и национализације циљева одрживог развоја за Србију у складу са Агендом УН.

Ово је велики успех за Владу Србије. Преузети овако инспиративан и захтеван задатак и бити једна од првих земаља која је започела овај процес је свакако за похвалу, поновила је она.

Солорано је изразила уверење да ће Србија наставити са својом активном улогом у овом процесу на националном нивоу и да ће у њега укључити како невладин сектор, академску и стручну заједницу, тако и медије и корпоративни сектор.

Она је, истакавши да је овај процес у потпуности компатибилан са процесом приступања ЕУ, нагласила да не треба постављати нове приоритете Влади у овим областима, већ конкретизовати постојеће.
У дискусији је истакнуто да је потребно избећи непотребно гомилање стратегија, као и да је неопходно да постоји једна кровна стратегија, посебно имајући у виду системски проблем стратешког планирања.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs