Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Косово и Метохија > Формирање ЗСО најважнија тема за Србију

Формирање ЗСО најважнија тема за Србију

Звечан, 2. март 2016. године – Директор Канцеларије за Косово и Метохију Владе Републике Србије Марко Ђурић изјавио је данас да не постоје изговори, нити оправдања за даље одуговлачење формирања Заједнице српских општина (ЗСО), и поручио да ће Србија истрајати у настојању да се спроведе све оно што је договорено у Бриселу.

Фото: www.tvmost.info

Ђурић је, у изјави за Телевизију "Мост" из Звечана, нагласио да је одлагање спровођења договора за Србију политички неприхватљиво, што је јасно речено и пред више од 190 држава чланица УН, као и пред сталним и несталним чланицама Савета безбедности.

Он је рекао да Србија своје обавезе из споразума поштује, уз оцену да се само тако може доћи у политички однос који може да значи извеснију будућност свима.

Према његовим речима, Уједињене нације су за Србију главна адреса када је реч о многим важним политичким питањима која се односе на статус јужне српске покрајине.

СБ УН је форум пред којим Србија износи чињенице о дешавањима на Косову и Метохији, положају нашег народа у покрајини, непоштовању споразума и кршењу права наших људи, навео је он.

Ђурић је указао на то да се сваки инцидент и догађај уредно бележе и износе пред више од 190 чланица УН, и истакао да је то за нас кључна политичка позорница на којој придобијамо подршку међународне политичке јавности и износимо наше аргументе.

Он је оценио да је овај наступ Србије пред Саветом безбедности важан као и сви остали и да је битна истрајност Владе Србије у инсистирању да се то најважније тело УН једном у три месеца састаје и разговара о положају нашег народа на Космету.


Документи
  Резолуција о основним принципима за политичке разговоре са привременим институцијама самоуправе на Косову и Метохији (2013)
  Политичка Платформа за разговоре са представницима привремених институција самоуправе у Приштини (2013)
  Споразуми постигнути у дијалогу са Приштином уз посредовање ЕУ (2011)

Линк
Канцеларија за Косово и Метохију

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs