Београд, 25. фебруар 2016. године – Председник Владе Републике Србије Александар Вучић састао се данас са делегацијом Међународног монетарног фонда (ММФ) поводом четврте ревизије аранжмана из предострожности, који је Влада Србије потписала са овом међународном финансијском институцијом.
Вучић је том приликом изразио захвалност представницима ММФ-а на честиткама за успех који је наша земља постигла до овог тренутка, и потврдио да је намера Србије да уложи још много рада како би остала на добром путу.
Шеф делегације ММФ-а Џејмс Руф истакао је да су позитивне оцене које је Србија добила од свих међународних финансијских институција веома охрабрујуће, и посебно нагласио да је позитиван помак видљив и да програм напредује у смеру успешне реализације.
Руф је оценио да предстојећи парламентарни избори у Србији не би требало да се одразе на наставак реформи.
Он је подвукао да су смањење јавног дуга, рационализација и структурне реформе најважнији изазови и да у овим областима очекује још боље резултате у наредном периоду.
Вучић је изнео уверење да ће се, до наредног доласка Мисије ММФ-а у Београд, Влада Србије и он лично додатно ангажовати у циљу успешне реализације процеса рационализације јавног сектора.
Тема разговора односила се и на предузећа у реструктурирању, међу којима је највише било речи о "Електропривреди Србије", "Железницама", "Србијагасу" и РТБ "Бор".
Премијер је истакао да је поносан на резултате у фискалном дефициту, и додао да ће, и поред тешких разговора о предузећима у државном власништву, као и проблему приватизације преосталих 10 предузећа у реструктурирању, све обавезе Србије бити испуњене у договореном року, уз његово лично ангажовање.
Намера јесте да наставимо да марљиво радимо у циљу повећања бруто домаћег производа и стабилизације јавног дуга. Поред рационализације, приватизација предузећа биће наш главни задатак у наредном периоду, указао је он.
Вучић је у име Владе Србије пренео захвалност свим члановима делегације ММФ-а који учествују у креирању боље и успешне Србије.
Премијер је уједно изразио очекивање да ће Србија, уз помоћ стручних савета чланова Мисије ММФ-а, остварити позитивне резултате четврте и пете ревизије аранжмана из предострожности.