Београд, 21. децембар 2015. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин исказао је данас задовољство због спровођења пројекта "Још увек возим", уз оцену да су у њему учествовали људи који су имали храброст да признају сопствену грешку и да преузму одговорност за све лоше што им се десило у животу.
 |
Фото: Фонет |
Вулин је на завршној конференцији у оквиру пројекта "Још увек возим", чији је циљ мањи број младих возача погинулих или тешко онеспособљених у саобраћају, најавио да ће наредне године на свим објектима који су у надлежности ресорног министарства бити постављене улазне рампе за особе са инвалидитетом.
Он је додао да под тим објектима подразумева Фонд ПИО, Националну службу за запошљавање, центре за социјални рад, домове здравља, као и домове за децу.
Министар је рекао да су пројекат "Још увек возим" спровели Савез параплегичара и квадриплегичара Србије и Удружење параплегичара мачванског округа из Шапца, уз финансијску подршку министарстава рада, грађевинарства, града Шапца и Агенције за безбедност саобраћаја Србије.
Представник Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић истакао је да се број младих погинулих у саобраћајним несрећама из године у годину смањује.
Пешић је саопштио да је у 2001. години у саобраћајним незгодама погинуло 290 младих, прошле године тај број је био 133, а у 2015. години, без обзира на то што је број погинулих у Србији повећан, број младих погинулих је смањен за 16 у односу на прошлу годину.
Председник Савеза параплегичара и квадриплегичара Србије Михаило Пајевић рекао је да је од 2010. до 2014. године у саобраћајним несрећама погинуло 3.265 особа, а у односу на старост учесника највећи ризик од смртног страдања у саобраћају имају млади старости од 20 до 24 године.