Београд, 11. децембар 2015. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић оценила је да то што у Комори италијанско-српских привредника има подједнак број српских и италијанских компанија говори о доброј сарадњи двеју земаља.
 |
Фото: mgsi.gov.rs |
Михајловић је синоћ на гала вечери Коморе италијанско-српских привредника подсетила на то да је Италија наш први спољнотрговински партнер, а да компаније из те земље запошљавају приближно 26.000 људи у Србији.
Ми се трудимо да заједничким, партнерским односима, повежемо интересовања и направимо простор за то да привучемо још више инвеститора у нашу земљу, навела је она.
Она је подсетила на то да највећи број италијанских компанија у Србији послује у грани текстилне индустрије, али да су присутни и у свим другим областима – од грађевинарства, инфраструктуре, до ИТ индустрије.
Михајловић је упутила позив италијанским инвеститорима да улажу у Србију, уз поруку да је пословни амбијент побољшан, а сва министарства отворена за сваку врсту помоћи.
Надам се да ћемо следеће године моћи да кажемо да запошљавате и више од 26.000 људи, рекла је она.
Амбасадор Италије у Србији Ђузепе Манцо истакао је да ће Србија 14. децембра, отварањем преговарачких поглавља, отворити врата Европе, али и додао да је за њега и свих 250 чланица Коморе Европа већ овде и да се заједно ради на нашој заједничкој европској будућности.
Председник Коморе италијанско-српских привредника и председник Извршног одбора Уникредит банке Клаудио Ћезарио истакао је да је од почетка године до октобра Србија више извозила у Италију него обрнуто.
Ћезарио је, указавши на значај све већег броја италијанских предузећа која се одлучују да инвестирају у Србији, приметио да су перспективе обећавајуће.
Гала вече је обележила и додела награде „Леонарди“, коју је Михајловић уручила овогодишњем добитнику – генералном директору компаније Басилићи ЦЕЕ д.о.о Данилу Ривалти.
Ривалта је добио ово признање за изузетан допринос у развијању пословних процеса, односно информатике као стратешког сектора Србије, као и унапређењу економских, привредних и културних односа Италије и Србије.