Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Привремени боравак миграната у прихватним центрима у Србији

Привремени боравак миграната у прихватним центрима у Србији

Шид, 26. октобар 2015. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин изјавио је данас да 50.000 миграната неће бити смештено у Србији, већ у свим државама Балкана, као и да ће њихово задржавање у нашој земљи бити краткотрајно.

Фото: tanjug.rs

Вулин је приликом обиласка привременог прихватног центра Адашевци код Шида, говорећи о одлукама јучерашњег самита у Бриселу посвећеног мигратској кризи, објаснио да је обавеза коју је преузела Грчка смештај 50.000 људи, док ће других 50.000 миграната бити распоређено у земљама Балкана.

На том састанку, како је навео, премијер Александар Вучић је са премијерима других земаља које су такође погођене мигрантском кризом, покушао и добрим делом успео да нађе најбољи механизам како да се актуелни проблеми превазиђу, али тако да ниједна земља не буде посебно оптерећена.

Према његовим речима, мигранти не остају у Србији, већ су у транзиту и управо због тога држава обнавља привремене прихватне центре који се налазе на мигрантској рути.

У финансирању обнове поменутих центара Србија очекује помоћ међународних организација, поновио је министар и поручио да за ту сврху неће бити подизани кредити, нити ће се издвајати новац из буџета.

Политика Владе Србије јесте да буде отворен већи број мањих прихватних центара, а очекује се да ће прихватни центар у Адашевцима, који има 250 лежаја и 250 седећих места, бити отворен за неколико дана, најавио је Вулин.

Он је рекао да ће убудуће бити задужен и за координацију са другим земљама које се налазе на рути којом пролазе мигранти, што значи да ће бити успостављен јединствен систем комуникације свих земаља кроз које избеглице пролазе.

Вулин је, говорећи о одлуци да припадници европске агенције Фронтекс надгледају граничне прелазе између Србије и Хрватске, оценио да је то за нашу земљу добро и корисно, с обзиром на то да ће они контролисати да ли су све избеглице регистроване.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs