Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > У Србији и даље висок ниво телесног кажњавања деце

У Србији и даље висок ниво телесног кажњавања деце

Београд, 22. октобар 2015. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин изјавио је данас да је наша земља ратификовала све конвенције које се тичу права детета, и додао да је у Србији четворо од десеторо деце изложено физичком кажњавању код куће.

Фото: Танјуг

Вулин је на отварању конференције „Никад насиље“, која је посвећена шведским искуствима у спровођењу законске забране телесног кажњавања деце и сагледавању ефеката тог закона 36 година након његовог усвајања, истакао да је насиље у васпитавању деце непотребно.

Он је указао на то да су у свету 43 земље забраниле телесно кажњавање деце, и најавио да ће ускоро бити усвојени закони у области социјалне заштите, финансијске подршке породици и о дечјем омбудсману.

Директор Канцеларије Уницефа у Србији Мишел Сен Ло подсетио је на истраживање по којем 93 одсто родитеља у Србији сматра да физичко кажњавање није потребно у дисциплиновању и васпитавању деце, као и да је четворо од десеторо деце изложено физичком кажњавању.

Одговорност је државе да подржи родитеље у томе да своје родитељске дужности обављају на прави начин, поручио је он и нагласио да Србија још нема закон о забрани физичког кажњавања деце.

Државе су, како је рекао, постале мање толерантне на озбиљније кажњавање деце и данас је много вероватније да ће такви случајеви бити пријављени.

Конференцију је организовала Амбасада Шведске у Србији и НВО „Гнездо – Београд“, у сарадњи са Шведским институтом и уз подршку Канцеларије Уницефа у Србији.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs