Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Појачана контрола превоза миграната кроз Србију

Појачана контрола превоза миграната кроз Србију

Београд, 20. август 2015. године – Инспектори Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Владе Републике Србије изрекли су ноћас, у акцији контроле превозника који возе мигранте кроз Србију, више од 200 прекршајних пријава и искључили из саобраћаја 23 аутобуса на међународном линијском превозу.

Фото: mgsi.gov.rs

Помоћник министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре задужен за инспекцијски надзор Александар Симић изјавио је на граничном прелазу Прешево да су инспектори, поред контроле линијског и ванлинијског превоза азиланата кроз Србију, ноћас контролисали и граничне прелазе Хоргош и Келебија, као и административне прелазе Мердаре и Кончуљ.

Он је потврдио да ће Министарство у наредном периоду наставити са појачаним контролама како би азиланти могли безбедно да путују кроз нашу земљу.

Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и инспекција имају задатак да обезбеде и повећају безбедност свих грађана у линијском и међународном превозу, истакао је Симић на аутобуској станици у Бујановцу, уз подсећање на то да приближно две хиљаде миграната дневно уђе у Србију на путу ка земљама западне Европе.

Он је рекао да велике групе миграната користе аутобуски превоз на путу ка Београду.

Према његовим речима, у Бујановцу је проверавано да ли превозници имају дозволу за превоз путника коју издаје ресорно министарство, као и да ли имају склопљене уговоре уколико је реч о ванлинијском превозу.

Контролисана су, како је додао, и друга возила којима не могу да се превозе мигранти, а то су аутомобили, комби возила, а проверавана је и техничка исправност аутобуса.

Симић је указао на то да су на административном прелазу Кончуљ затечена три страна превозника из Албаније који су вршили транспорт, односно превоз робе и путника у Србији на начин који није дозвољен по новом Закону о транспорту у друмском саобраћају.

Њима је почетна станица била Београд, а возили су за Пећ, што је за нас територија државе Србије и зато су одговорна лица приведена јавном тужилаштву и против њих је поднета пријава за привредни прекшај тужилаштву у Нишу, објаснио је помоћник министра.

Фото: mgsi.gov.rs

За овај преступ, како је подсетио, казне за возаче износе од 30.000 до 120.000 динара, а за привредне субјекте од 400.000 до 800.0000 динара.

Санкције за нелегалан превоз путника и ствари су пооштрене и износе од 50.000 до 100.000 динара, при чему се на основу одлуке суда одузима возило.

Мигранти, када пређу српску границу код Прешева, морају да се пријаве у прихватном центру у том месту, где добијају дозволу за боравак у Србији у трајању од 72 часа, након чега морају да продуже боравак за наредна 72 часа све док су у Србији, што могу учинити у било којем од пет прихватних центара у нашој земљи.

Таксисти могу из свог места да превозе мигранте било где у земљи, с тим да ако их не враћају назад морају да скину таблу и да се врате празни.

Мигранти из прихватног центра у Прешеву путују ка Београду углавном возом.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs