Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Заједнички рад државних органа у борби против финансијског криминала

Заједнички рад државних органа у борби против финансијског криминала

Београд, 22. април 2015. године – Министар правде у Влади Републике Србије Никола Селаковић изјавио је данас да Предлог стратегије истрага финансијског криминала садржи јасне механизме за побољшање координације између државних органа који се баве истрагама ове врсте криминала.

Фото: Фонет

Селаковић је на завршној јавној расправи о овом документу у Палати Србија објаснио да су стратегијом предвиђене и мере којима ће финансијске истраге надлежних органа бити унапређене, самим тим и делотворније у односу на постојеће стање.

Он је подсетио на то да је ресорно министарство, у сарадњи са Републичким јавним тужилаштвом, оформило радну групу која је израдила Предлог стратегије истраге финансијског криминала.

Знање и искуство које поседују полиција и тужилаштво нису довољни за брз и ефикасан прогон финансијског криминала, оценио је министар и нагласио да без унапређене сарадње свих државних органа није могуће зауставити финансијске малверзације.

Према његовим речима, неопходно је формирати четири снажна регионална центра у Београду, Новом Саду, Нишу и Крагујевцу, који ће се заједно са специјалним тужилаштвом борити против финансијског криминала.

Селаковић је подвукао да је у тој области најдрагоценије оружје знање, због чега је Правосудна академија један од најбитнијих стубова будуће стратегије.

Европска комисија је, како је пренео, упутила мишљење у којем наводи да је Србија израдом нацрта стратегије успела да учини нешто што је Комисија препоручила свим земљама чланицама, а само поједине су то и урадиле.

Примена стратегије ће бити тежи задатак, али сам уверен у то да ћемо показати исту активност, енергију и жељу за успехом као и до сада, поручио је министар.

Јавној расправи присуствују министар унутрашњих послова Небојша Стефановић, амбасадор САД у Србији Мајкл Кирби, шеф Делегације ЕУ у Србији Мајкл Девенпорт, шеф Канцеларије Савета Европе у Србији Тим Картрајт и републички јавни тужилац Загорка Доловац.



Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs