Београд, 8. април 2015. године – Потпредседник Владе Републике Србије и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић ненајављено је данас обишла градилишта Батајничке петље на новосадском аутопуту и друге траке аутопута на обилазници од Добановаца до Остружнице, где је затекла мали број радника и машине које не раде.
Михајловић је том приликом поручила грађевинарима да се активирају зато што Србија иде напред и што ресорно министарство више неће толерисати било какву врсту кашњења пројеката, јер због тога трпе грађани Србије.
Она је рекла да ће наставити да обилази и друга градилишта, с обзиром на то да почиње грађевинска сезона.
Не долази у обзир то да долазимо на градилиште где не можемо да нађемо главног инжењера, нити пет-шест радника и где се ради од 7 до 15 часова, истакла је она и указала на то да домаћи грађевинци, када оду да раде у иностранство, раде цео дан, у две до три смене.
Потпредседник Владе је нагласила да би исту такву вољу требало да имају и када раде у Србији, и изнела предлог да раде у две смене.
Или ће радити како је потребно, поред једне можда и у две смене, или ћемо размислити о томе да посао преузме неко други, истакла је Михајловић.
Нови рок за завршетак градње петље код Батајнице је 1. мај, а претходни је био децембар прошле године.
Друга трака аутопута на обилазници око Београда ,од Добановаца до Остружнице, треба да буде завршена до 1. јуна.
Михајловић је навела да степен реализације износи 27 одсто и да је немогуће да пројекат буде завршен до 1. јуна ако ниједна машина не ради, и ако ниједан радник не ради, већ чека да му прође радно време.
То је узалудно трошење новца и времена, бацање новца Владе Србије и грађана Србије. Организујте се, ми смо ту да помогнемо, али морате да радите, и то не само због овог посла, већ и због свих других послова који су пред Србијом, поновила је Михајловић.
Она је подсетила на то да је ова година година градње, и да до краја 2015. године мора да буде изграђено најмање 120 километара аутопутева.
Вредност радова на оба градилишта износи укупно 45 милиона евра, а грађевинске фирме које на њима граде су "Планум" и "Ратко Митровић нискоградња".