Крупањ, 8. април 2015. године – Председник Владе Републике Србије Александар Вучић, потпредседник Владе и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић, амбасадор Турске у Србији Мехмет Кемал Бозај и директор фабрике "Џинси" Танер Бујукџан свечано су данас отворили нову производну халу фабрике текстила "Џинси" у Крупњу.
Вучић је, након обиласка фабрике и разговора са радницима, пренео захвалност Влади Турске и Бујукџану на томе што су прихватили молбу Владе Србије да инвестирају у општину Крупањ, која је у прошлогодишњим поплавама претрпела велику штету.
Према његовим речима, осим кућа и путева, тој општини је било најважније да добије нова радна места.
Ми смо у Крупањ, као Влада, уложили доста, реновирали смо халу, опрема "Крупањке" је продата, а хала је дата за динар на дугорочни закуп. Верујемо да ће она бити пуна, рекао је он.
Премијер је турском привреднику исказао захвалност и на томе што је, након производње у Лесковцу, отворио и фабрику у Крупњу, што потврђује његову приврженост и посвећеност послу у Србији.
Вучић је изразио захвалност и Љајићу на огромној енергији и труду који је уложио у довођење инвеститора и отварање фабрике, уз подсећање на то да се на конкурс за рад у фабрици "Џинси", на локацији некадашње "Крупањке", у последња три дана конкурса пријавило 350 заинтересованих радника.
Стижу захтеви за посао, не само из Крупња, већ и из Лознице. Гледаћемо да у овај део западне Србије доведемо још инвеститора, а од Танера Бујукџана очекујемо да ради добро и успешно, поручио је премијер.
Он је подсетио на још неколико турских инвестиција у Србији, попут хотела "Босфорус" и ресторана "Истанбул".
Очекујемо долазак још већег броја турских улагача, посебно након преузимања Чачанске банке од Халк банке и веома сам срећан због овога што сам видео данас у Крупњу. То полако показује да земљу обнављамо и сви показатељи говоре да ћемо успети у томе, поручио је Вучић.
Бујукџан је изразио задовољство због тога што је, након Лесковца, добио прилику да отвори још једну производњу у Србији, уз напомену да за шест месеци очекује још 100 запослених радника.
Он је објаснио да је производња у Крупњу данас почела са 62 радника на 86 машина.
Сви знамо каква се елементарна катастрофа догодила овде пре годину дана, због чега нам је било искрено жао, и надам се да сам на овај начин макар мало помогао овом граду и народу, поручио је директор "Џинсија".
Бујукџан је истакао да фабрика "Џинси", коју, како је додао, не би отворио без помоћи премијера Србије Александра Вучића, министра Расима Љајића и амбасадора Турске у Србији, сада припада Крупњу.
Бозај је подсетио на то да је приликом прошлогодишње посете премијера Турске Ахмета Давутоглуа Србији са премијером Србије разговарано о повећању турских инвестиција и отварању радних места у нашој земљи.
Вучић је турском премијеру рекао да је Крупањ приоритет и да тамо доведе инвеститора што је пре могуће. Представио нам је све могућности и олакшице које бисмо добили у случају да овде инвестирамо и данас сам веома поносан на то што смо испунили обећање да ћемо довести инвеститоре у Крупањ, поручио је амбасадор.
Према његовим речима, инвестирање у Крупањ представља велики изазов због веома тешких услова, али је љубав према изазовима и хватање у коштац с њима заједничка карактеристика српског и турског народа.
Председник општине Крупањ Раде Грујић оценио је да отварање "Џинсија" представља историјски тренутак и прекретницу у развоју општине.
Грујић је, подсећајући на то да та општина, поред велике штете у прошлогодишњим поплавама, има много незапослених, упутио захвалност Вучићу, Љајићу, Бујукџану и Бозају на ангажовању и свему што су урадили за ту општину.
Данас је велики дан за Крупањ, највећи у последњих 30 година. Запослиће се млади који ће остати у свом месту, где ће заснивати породице, закључио је председник општине Крупањ.