Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Изградња независног и ефикасног правосуђа

Изградња независног и ефикасног правосуђа

Београд, 6. март 2015. године – Помоћник министра правде у Влади Републике Србије Чедомир Бацковић рекао је данас да грађани Србије очекују унапређење у погледу независности, односно непристрасности правосуђа, које се, како је навео, може постићи уједначавањем судске праксе.

Фото: infobiro.tv

Бацковић је у изјави за агенцију Танјуг, након седнице Комисије за спровођење Националне стратегије за реформу правосуђа за период од 2013. до 2018. године, истакао да би требало изједначити судску праксу, обезбедити транспарентност поступка и развијати информационе технологије у правосуђу на начин да грађани знају где је њихов предмет и шта се са њим дешава.

Он је објаснио да је уједначавање судске праксе потребно како би се омогућило да у што већем броју случајева један исти проблем грађана и спор који решавају резултира истом или сличном одлуком суда која се неће разликовати од особе до особе.

Према његовим речима, на тај начин ће се отклонити потенцијална сумња код грађана у независност, односно непристрасност правосуђа.

Бацковић је објаснио да је на данашњој седници члановима комисије представљена публикација „Функционална анализа правосуђа у Србији“, чију је израду подржала Светска банка, на захтев Европске комисије и Министарства правде Србије и правосудних институција.

Министарство је, како је додао, затражило ту анализу како би се добила једна објективна, стастичким подацима поткрепљена, анализа стварног стања у правосуђу у Србији.

Он је навео да је та анализа корисна за припрему акционог плана за преговарачко Поглавље 23, које се односи на правосуђе, борбу против корупције и основна права, а које ће омогућити отварање поглавља у преговорима са ЕУ.

Према његовим речима, анализа је обухватила неколико сегмената од којих је за грађане најбитнији приступ правди.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs