Суботица, 27. фебруар 2015. године – Министар унутрашњих послова у Влади Републике Србије Небојша Стефановић изјавио је данас да, за сада, нема претњи да ће безвизни режим на било који начин бити укинут, и нагласио да је Србија озбиљним и напорним радом, у претходних неколико месеци, показала да се одговорно односи према својим обавезама и према партнерима из ЕУ.
Стефановић је након обиласка Полицијске управе у Суботици истакао да у последњих 48 часова није било илегалних мигранта у недозвољеном преласку државне границе, уз напомену да је њихов број драстично смањен у односу на јануар и почетак фебруара.
Он је указао на то да је сарадња српске и мађарске полиције традиционално добра и да је у претходних годину дана интензивиран број заједничких патрола на граници, не само због илегалних миграната, већ и у циљу сузбијања кријумчарења и других кривичних дела.
Министар је подсетио на то да на српско – мађарској граници патролирају јединице Жандармерије, да је повећан број припадника граничне полиције, да се примењују нове методе рада уз савремену технику, и додао да ће те мере бити на снази све док је процена да постоји ризик по границу наше земље.
Говорећи о стању безбедности у Полицијској управи у Суботици, Стефановић је истакао да је укупан број почињених кривичних дела, на територији коју покрива ова управа, прошле године смањен за 13 одсто, у односу на 2013. годину.
Према његовим речима, пироритет Министарства унутрашњих послова је повратак полиције у локалну заједницу.
Он је нагласио да је циљ ресорног министарства да се у свим општинама и месним заједницама фомирају одбори за безбедност, који ће заједно са полицијским службеницима указивати на одређене проблеме и заједнички стварати боље поверење између грађана и полиције.
Министар је навео да је намера Министарства да се успоставе полицијске испоставе, станице или одељања, како би грађани осетили видљиво физичко присуство униформисане полиције на улици.
Стефановић је оценио да рад криминалистичке полиције мора бити интензивнији, и навео да ће се радити на расветљавању свих кривичних дела, посебно коруптивних, јер је циљ да се јасно покаже да се криминал и корупција у Србији не исплате.