Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Конференције за новинаре > Увођење савремених технологија предуслов за развој друштва

Увођење савремених технологија предуслов за развој друштва

Београд, 27. фебруар 2015. године – Државни секретар Министарства просвете, науке и технолошког развоја Владе Републике Србије Снежана Марковић изјавила је данас да је увођење и унапређење савремених технологија у образовању и развој дигиталне писмености приоритет у савременом друштву.

Марковић је на отварању дводневног скупа „Нове технологије у образовању“ истакла да држава настоји да подстакне паметну употребу нових технологија у образовању.

Она је подсетила на то да је Национални просветни савет 2013. године донео смернице за унапређење употребе информационо-комуникационих технологија у образовању са конкретним препорукама, како на стратешком нивоу, тако и на нивоу саме наставе и праксе.

Ресорно министарство настоји да усклади све законе и правилнике са тим смерницама, поручила је Марковић и додала да држава има обавезу да ученике ваљано технолошки и дигитално описмени.

Државни секретар Министарства трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић указала је на то да је значај информационо-комуникационих технологија у образовању кључан јер представља предуслов за што већу запосленост, пре свега младих.

У савременим технологијама је будућност не само образовања, већ и развоја привреде и економског просперитета, поновила је Матић и нагласила да је веома важно да постоји интересовање компанија да са државом дају допринос развоју савремених технологија у образовању.

Амбасадор Велике Британије у Србији Денис Киф подсетио је на то да је ово већ друга по реду конференција, уз уверење да ће овај скуп пружити много нових могућности за сарадњу, јер је жеља да се подрже наставници увођењем нових технологија у образовне програме и да се пренесу британска искуства из те области.

Киф је указао на то да је на овогодишњој конференцији, која може да се прати онлајн, двоструко већи број учесника и гостију у односу на прошлу годину.

Скуп су организовали Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Министарство трговине, туризма и телекомуникација, Тим за социјално укључивање и смањење сиромаштва, Привредна комора Србије, Британски савет, Амбасада Велике Британије у Србији и други партнери.

Дводневну конференцију пратиће сајамски програм у оквиру којег ће практична решења у области ИКТ у образовању представити више од 40 компанија из Србије, земаља региона и Велике Британије.

У конференцијском делу програма биће речи о стратешком, али и свакодневном приступу употреби ИКТ у школама и на факултетима, обуци наставника за употребу нових технологија у настави, дигиталним уџбеницима, учењу преко интернета и другим важним темама.

Учитељи, наставници и универзитетски професори из читаве Србије и земаља у региону представиће свакодневну употребу нових технологија у образовно-васпитним установама.

Посебан сегмент програма биће посвећен инклузивном образовању уз подршку нових технологија.


Аудио/видео прес
Тонски и видео записи са конференција за новинаре чланова Владе Републике Србије

Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs