Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности потпредседника > Енергетско и инфраструктурно повезивање Србије и Мађарске

Енергетско и инфраструктурно повезивање Србије и Мађарске

Београд, 21. новембар 2014. године – Први потпредседник Владе Републике Србије и министар спољних послова Ивица Дачић и министар спољних послова и спољне трговине Мађарске Петер Сијарто поручили су данас да су две земље опредељене за наставак интензивног политичког дијалога и успешне сарадње у свим областима од заједничког интереса.


Дачић и Сијарто су на заједничкој конференцији за новинаре оценили да су односи двеју држава достигли највиши ниво до сада.

Они су постигли сагласност о томе да су напори на плану унапређења односа Србије и Мађарске у претходном периоду крунисани успешно одржаним првим самитом влада двеју земаља у Београду.

Дачић је исказао захвалност на снажној подршци Мађарске процесу европских интеграција Србије, и истакао спремност наше земље за даље јачање и конкретизацију билатералне економске сарадње.

Он је у том контексту указао на значај заједничког учешћа у пројектима енергетског и инфраструктурног повезивања регионалних размера, спровођења договора о реконструкцији и модернизацији железничке пруге Београд–Будимпешта из средстава кинеског фонда за земље централне и источне Европе, као и изградње гасовода “Јужни ток”.

Сијарто је поновио приврженост Мађарске развоју односа са Србијом, коју та земља, како је нагласио, доживљава као кључну земљу региона западног Балкана.

Србија и даље, како је истакао, може да рачуна на доследну подршку Мађарске у процесу приступања у пуноправно чланство ЕУ.

Он је указао на то да је у регионалном контексту за Мађарску значајно осигурање мира, енергетске безбедности и веће економске и трговинске размене са Србијом и земљама западног Балкана.

Према његовим речима, то пре свега подразумева наставак процеса проширења ЕУ на тај регион и изградњу саобраћајних и енергетских инфраструктурних веза, као што су пруга Београд–Будимпешта и “Јужни ток”.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs