Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Борба против злостављања деце задатак читавог друштва

Борба против злостављања деце задатак читавог друштва

Београд, 19. новембар 2014. године – Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Влади Републике Србије Александар Вулин изјавио је данас приликом посете Дому за децу и омладину “Моша Пијаде” у Београду да се целокупно друштво мора укључити у борбу против злостављања и занемаривања деце.

Фото: Танјуг

Вулин је, поводом Светског дана превенције злостављања и занемаривања деце, поручио да ће се држава против тих појава борити оштрим казнама, уз оцену да ће на тај начин проценат овог кажњивог дела бити смањен.

Он је нагласио да злостављање деце, уколико већ не може да се искорени у потпуности, може и мора да се казни примерено и оштро.

Министар је указао на то да систем не може да предвиди да ли ће и када доћи до те појаве, али да је важно када се она деси учинити све да се не понови.

Вулин је похвалио рад васпитача и свих других који учествују у пружању помоћи таквој деци, и истакао да су они веома посвећени како свом послу, тако и обезбеђивању што бољих услова за своје штићенике.

Министарство ће наставити да подржава рад "Националне дечје линије", потврдио је министар и напоменуо да је реч о саветодавној телефонској услузи за децу, која је бесплатна, поверљива и стално доступна за позиве са територије целе Србије.

Према његовим речима, обележавање Светског дана превенције злостављања и занемаривања деце јесте прилика да се препозна да је борба за добробит деце континуирани посао и да је важно да се буде на страни штићеника и људи који са њима раде.

Вулин је подсетио на то да 2.100 људи у социјалној заштити брине о приближно 700.000 штићеника, и истакао да ће се залагати за измену Закона о социјалној заштити како би се социјалном раднику дала већа овлашћења.

Та овлашћења сада, како је објаснио, нису велика и своде се на одузимање детета, што је посебна мера, коју није лако изрећи.

У Дому за децу и омладину “Моша Пијаде” смештено је 45 деце без родитељског старања узраста од 7 до 24 године, од којих су 23 дечаци, а 22 девојчице.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs