Twitter | RSS - вести | мапа презентације | контакт  
ћирилица | latinica | english 
Влада Србије
Најавe и обавештења
Активности премијера
Активности потпредседника
Активности Владе
Саопштења Владе
Саопштења министарстава
Документи
Конференције за новинаре
Интервјуи
Косово и Метохија
Економија
Политика
Стоп корупцији
Култура и вера
Спорт
Линкови
Издвојене теме

Почетна страна > Вести > Влада Србије > Активности Владе > Успешна сарадња Србије и Француске у области животне средине

Успешна сарадња Србије и Француске у области животне средине

Београд, 7. новембар 2014. године – Министар пољопривреде и заштите животне средине у Влади Републике Србије Снежана Богосављевић-Бошковић учествовала је данас на Француско-српском бизнис форуму, којем је, поред премијера и министара двеју земаља, присуствовао и велики број српских и француских привредника.


Богосављевић-Бошковић је истакла да овај скуп представља још једну прилику да се промовише билатерална сарадња у области животне средине и одрживог развоја, заснована на заједничком интересу обе земље.

Она је навела да основ међусобне сарадње представља Административни споразум о сарадњи у области заштите животне средине и одрживог развоја, који су 7. новембра прошле године у Београду потписали надлежни министар за област заштите животне средине у Влади Србије и амбасадор Француске.

Тим документом, како је објаснила, изражен је посебан интерес Владе Француске за системски развој сарадње на плану заштите животне средине, као и за подршку кроз IPA, TAIEX и TWINNING механизме сарадње.

Богосављевић-Бошковић је истакла да је очување животне средине, као и унапређење стања на том пољу, потреба и обавеза сваке државе, сваког друштва, али и сваког појединца.

Према њеним речима, различити пројекти заштите животне средине односе се на смањење загађења, али и на само очување животне средине, природе и природних ресурса.

Циљ свих предузетих мера, како је указала, јесте смањење негативних ефеката и последица по здравље људи, биљног и животињског света, које настају као резултат савременог начина живота, као и очување природних ресурса за потребе будућих генерација.

Богосављевић-Бошковић је рекла да су за стварно усклађивање са прописима ЕУ, односно за њихову имплементацију, потребни непрекидни висок ниво инвестиција и знатни административни напори, што може једино да се постигне у дужем року.

То је истовремено и циљ преговора везаних за Поглавље 27, које се односи на животну средину, подсетила је она.

Према њеним речима, Национална стратегија апроксимације у области животне средине, која је усвојена 2011. године, процењује да ће пуна имплементација свих прописа из области заштите животне средине бити постигнута до 2030. године.

Укупни трошкови апроксимације у овој области износиће више од 10,6 милијарди евра, односно приближно 1.400 евра по глави становника, закључила је Богосављевић-Бошковић.


Најновије вести

Copyright © 2004 Влада Републике Србије / Email: omr@srbija.gov.rs