Крупањ, 6. новембар 2014. године – Директори фабрике "Крупањка" Зоран Маринковић и турске компаније "Џинси Србија" ("Jeanci Serbia") Танер Бујукџан потписали су данас писмо о намерама о почетку производње те турске компаније у фабрици у Крупњу, у којој ће за почетак бити запослено 150 радника.
 |
Фото: Танјуг |
Потписани документ предвиђа адаптацију производних погона "Крупањке", у коју ће бити уложено приближно 30 милиона динара, а по завршетку радова "Џинси" ће започети производњу текстилних артикала у том погону.
Потпредседник Владе Републике Србије и министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Лајић, који је присуствовао потписивању писма о намерама, оценио је да су тиме учињени практични кораци у отпочињању производње у Крупњу, који припада најнеразвијенијим општинама у Србији.
Долазак "Џинсија" представља реализацију онога о чему већ месецима разговарамо. "Џинси", који у Лесковцу већ запошљава више од 600 радника, имао је више понуда, али је донео одлуку о томе да дође у Крупањ, рекао је Љајић.
Он је навео да је данас упућен позив свим незапосленим лицима на територији ове општине старости од 18 до 32 године да се јаве на обуку коју ће "Џинси" спровести, како би након тога могли да добију и посао.
Паралелно са обуком, како је додао, биће обављена и реконструкција погона како би производња могла да почне већ наредног месеца, при чему ће у почетку посао добити 150 људи, уз тенденцију повећања тог броја.
Амбасадор Турске у Србији Мехмет Кемал Бозај истакао је да је овом инвестицијом испуњено обећање које је Влада Турске дала премијеру Србије Александру Вучићу.
Вучић је бившем шефу турске дипломатије, а данас премијеру Турске Ахмету Давутоглуу приликом његове посете Србији упутио молбу да донесе више инвестиција у Србију, уз напомену да је Крупањ страдао у поплавама и да спада међу неразвијене општине, подсетио је Бозај.
Он је нагласио да је Давутоглу тада обећао премијеру Србије да ће се радити на остваривању потенцијалних пројеката, уз напомену да се у тај процес инвестирања укључио и "Џинси", који је један од највећих турских инвеститора у Србији.
Бујукџан је рекао да ће та компанија спровести обуку заинтересованих радника, док ће за шефове бити организована обука у Лесковцу.
Маринковић је поручио да је ово тренутак који је то предузеће дуго чекало, и указао на то да 150 радника, колико ће за почетак добити посао, тренутно нема ниједна фабрика у Крупњу.