Београд, 27. октобар 2014. године – Министар просвете, науке и технолошког развоја у Влади Републике Србије Срђан Вербић понудио је данас учесницима Дунавског бизнис форума у Београду да српски студенти волонтерски учествују у пројектима који ће бити реализовани у оквиру Дунавске стратегије.
 |
Фото: tanjug.rs |
Вербић је приликом обраћања учесницима овог скупа упутио позив привредницима да дају шансу студентима како би стекли искуство и касније могли лакше да се запосле.
Постоји на хиљаде студената који би желели бесплатно да учествују у пројектима Дунавске стратегије само да покажу шта знају, а на вама и мени је да им то и омогућимо, поручио је министар.
Он је указао на то да је веза између образовања и пословног света, на жалост, доста испрекидана и тешка, као и да доста дуго траје прелаз од учења ка запослењу.
Образовање треба да буде усклађено према очекиваним потребама у наредних 20 година, указао је Вербић и објаснио да се управо дешава супротно, односно да је образовање конципирано углавном према потребама од пре 20 година.
У Србији млади не могу након школовања одмах да нађу посао јер сви послодавци траже искуство које они немају, због чега треба развијати праксу волонтерског рада студената, закључио је министар.
Дунавски бизнис форум, који се организује с циљем да се подстакну инвестиције и повећа конкурентност у региону, почео је данас у Београду и Новом Саду.
На овом скупу предвиђено је учешће више од 800 учесника, лидера у области енергетике, вода, агробизниса, транспорта, ITC, предузетништва и креативне индустрије Дунавске регије, којој припада 14 земаља.
Дунав природно повезује људе, идеје и тржишта са приближно 215 милиона становника, и по много чему је јединствено подручје којем припадају Немачка, Аустрија, Чешка, Словачка, Мађарска, Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, Румунија, Бугарска, Молдавија и Украјина.